Різне

Добровільні формування цивільного захисту

Переглядів 152

Кам’янське районне управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області пропонує створити добровільні формування цивільного захисту

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Кам’янське районне управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області пропонує територіальним громадам розглянути питання щодо створення добровільних формувань цивільного захисту (ДФЦЗ) для проведення допоміжних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Особливо такі формування потрібні у населених пунктах, які найбільш постраждали під час проведення воєнних дій.

Шановні громадяни! Для включення в ДФЦЗ бажаючі можуть заповнити анкету на сайті https://dmpo.dsns.gov.ua/ в розділі «Я прагну стати добровольцем».

Джерело Вільногірська міська рада

В Україні запрацював додаток «ТиХто» для перевірки підозрілих осіб

Переглядів 161

В Україні запрацював додаток «ТиХто» для перевірки підозрілих осіб

Додаток за підтримки кіберфахівців Служби безпеки України розробили команди YouControl та Artellence.

Його основна мета – спростити процедуру перевірки підозрілих осіб на блокпостах, на вулицях під час комендантської години, на вході в укриття чи в інших ситуаціях.
Додаток не містить, не зберігає і не передає персональних даних осіб, а працює з інформацією з відкритих реєстрів.

Завдяки йому можна перевірити:

чи відповідає фото в паспорті дійсності, чи є паспорт недійсним та чи вважається він втраченим

 • чи перебуває людина в державному розшуку
 • чи накладені на неї санкції РНБО та чи присутня ця особа в реєстрі терористів
 • чи є особа включена до списку воєнних терористів і ДРГ або бази «Миротворець»
 • чи перебуває авто особи в розшуку

Наголошуємо: у разі виявлення за допомогою додатку «фактору ризику» необхідно негайно передати цю інформацію представникам силових структур для більш ретельної і додаткової перевірки.

Завантажити додаток можна за посиланнями:

Google Play – bit.ly/3E5NjfJ

App Store – apple.co/3usNGxy

В Україні запрацював додаток «ТиХто» для перевірки підозрілих осіб

Джерело Міністерство оборони України

Кабмін змінив голову ОГХК

Переглядів 771

Кабмін змінив голову ОГХК

Кабінет міністрів за пропозицією Фонду державного майна (ФДМУ) призначив тимчасово виконуючим обов'язки голови правління ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОДГХК) Владислава Іткіна.

Відповідне розпорядження №278-р уряд прийняв 9 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

До цього Іткін обіймав посаду заступника начальника філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат", відповідав за стратегію розвитку бізнесу.

Як повідомлялося, минулого року ФДМУ тричі не зміг провести аукціон з приватизації ОГХК, оскільки не зміг залучити до участі в конкурсах іноземних інвесторів, за винятком пов’язаних з українськими олігархами та підприємцями компаній.

Громади Дніпропетровщини закликають приєднатися до руху «Сади Перемоги»

Переглядів 159

Громади Дніпропетровщини закликають приєднатися до руху «Сади Перемоги»

В Україні запустили рух «Сади Перемоги». Мешканців міст і сіл закликали використовувати будь-які вільні земельні ділянки для вирощування харчових продуктів. Засадити їх овочами, а де можливо – і зерновими. Приєднатися до доброї справи можуть і громади Дніпропетровщини. Про це сповістив перший заступник голови обласної військової адміністрації Володимир Орлов.

«Через бойові дії не всі землі в інших регіонах країни зможуть зайняти посівами. Аби підтримати продовольчу безпеку країни під час війни, запустили всеукраїнську акцію – «Сади Перемоги». Закликаємо долучитися і наші громади. Використовувати для вирощування харчових продуктів присадибні ділянки, покинуті городи», – розповів Володимир Орлов.

До створення власних «Садів Перемоги» можуть приєднатися і містяни, що мають дачу чи город, і мешканці сіл. А ще – переселенці з інших областей.

Про власні здобутки у створенні «Садів Перемоги» можна розповідати на сторінках у соцмережах. Використовувати хештеги: #VictoryGardensUA, #СадиПеремоги, #СадиДляПеремоги, #ГородніВійська.

Громади Дніпропетровщини закликають приєднатися до руху «Сади Перемоги»

Джерело Дніпропетровська обласна державна адміністрація

В Україні запустили безоплатну платформу для допомоги в релокації бізнесу

Переглядів 160

Микола Лукашук – голова ДОРВ Україні запустили безоплатну платформу для допомоги в релокації бізнесу

Перезапуск економіки у воєнний час — одне з найпріоритетніших завдань уряду. Тому зараз дуже важливо, щоб бізнес продовжив діяти. За місяць із зони бойових дій евакуювали 216 підприємств і 97 із них вже відновили роботу на новому місці.

Продовжуємо допомагати бізнесу ще швидше відновити роботу, піднімати економіку країни та надавати робочі місця. Для цього запускаємо платформу, що допоможе перемістити бізнес із «гарячих точок» та продовжити його діяльність у більш безпечному місці  https://relocate.prozorro.sale

Для кого платформа

 • бізнесу, який подав заявки на релокацію;
 • компаній, які хочуть допомогти підприємствам з релокацією;
 • представників Міністерства економіки, військових адміністрацій, компаній, які допомагають з опрацюванням заявок, логістикою, процесом переїзду, пошуком нових виробничих приміщень та розселенням працівників тощо.

Подавати заявки можуть як підприємства, що потребують переміщення, так і компанії, які готові надати для цього приміщення чи інші активи.

Подати заявку на релокацію https://auction.e-tender.ua/#/register

Платформу запустили ДП «Прозорро.Продажі»  за ініціативи Мінекономіки, за підтримки Мінцифри та Дія.Бізнес.

В Україні запустили безоплатну платформу для допомоги в релокації бізнесу

Джерело Микола Лукашук – голова ДОР

Весняний призов

Переглядів 161

Весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України у 2022 році не проводитиметься.

Зокрема, у зв’язку з військовою агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» в державі оголошено загальну мобілізацію.

Під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних Силах України та інших військових формуваннях здійснюється за рахунок надходження військовозобов’язаних та резервістів. Таким чином потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає.

Джерело Генеральний штаб ЗСУ

На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку

Переглядів 321

На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заявку-розрахунок

Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.

Аби це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, ми напрацювали зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності попри зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ випадках, попри відсутність бланків.

Якщо неможливо створити МВТН

У разі, коли лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.

Як жителям Дніпропетровщини отримати 450 грн на оплату комунальних послуг

Переглядів 307

Як жителям Дніпропетровщини отримати 450 грн на оплату комунальних послуг

Як жителям Дніпропетровщини отримати 450 грн на оплату комунальних послуг

Українці, які на безоплатній основі надають житло переселенцям, зможуть отримати виплату близько 450 грн на місяць – за кожну прийняту людину. Таке рішення Постановою від 19.03.2022 р. ухвалив Кабмін. Ці кошти призначені для компенсації витрат на комунальні послуги, у тому числі за електроенергію. Постачальник YASNO (ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги») розповідає, як жителям області отримати грошову допомогу від держави.

За інформацією від Уряду, щоб надати своє житло внутрішньо переміщеним особам та одержати компенсацію, потрібно:

 • подати заяву про готовність прийняти у себе внутрішньо переміщених осіб до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через веб-ресурс «Прихисток»;
 • не пізніше наступного дня з дати розміщення внутрішньо переміщених осіб подати відповідну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем розташування житлового приміщення із зазначенням ПІБ кожної розміщеної людини разом із копіями документів, що посвідчують їхню особу;
 • не пізніше п'яти днів з дати закінчення звітного місяця подати заяву на отримання компенсації до органу місцевого самоврядування за місцем розташування житлового приміщення.

Кожного місяця, до 20-го числа, власники житла, які безкоштовно поселили у своїх домівках українців, отримуватимуть виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування, зазначається на сайті Кабміну. Жителі Дніпропетровщини, які взяли участь у програмі, за кожного переселенця отримують 14,77 грн на день. За ці кошти можна сплатити рахунки за комунальні послуги. Так, розрахуватись за електроенергію можна:

 • у відділенні банку. Аби дізнатися суму до сплати, повідомте касиру особовий рахунок, адресу, ПІБ власника. Реквізити постачальника залишаються без змін. Їх також можна взяти із рахунків за попередні періоди.
 • через онлайн-сервіси YASNO. А саме - Особистий кабінет або Viber-бот YASNO-online. Крім цього, клієнти, чиї номери телефонів та електронні адреси є у базі постачальника, отримають електронні рахунки в email/ viber/ смс-повідомленні з посиланням для оплати.
 • через інші дистанційні сервіси. Тобто онлайн-банкінги (наприклад, Приват24, ПУМБ-online та ін.) або платіжні системи (Portmone, iPay тощо). При введенні особового рахунку буде автоматично відображена сума нарахувань за електроенергію.

«Згуртованість та спільна підтримка мають велике значення у нинішні часи. Тому ми підтримуємо Уряд у впровадженні програми, яка дозволяє одним жителям – отримати житло безкоштовно, а іншим – покрити витрати на комунальні послуги, враховуючи електроенергію. У свою чергу, сплатити рахунок за світло можна кількома способами, будь-де і у будь-який час, використовуючи смартфон», — відзначив директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.

Джерело Вільногірська міська рада

<

>

>>