З міркувань безпеки тимчасово обмежено продаж залізничних квитків через партнерські сервіси: Приват Банк, Tickets.ua, Proizd.ua та інші.
Наразі електронні проїзні документи можна оформити через офіційний сайт Укрзалізниці booking.uz.gov.ua. Квитки на поїзди в межах України, а також на Київську кільцеву електричку доступні у чат-ботах Укрзалізниці.
Обмеження агентських продажів є тимчасовим вимушеним кроком з метою убезпечити онлайн-системи Укрзалізниці та гарантувати безперебійність їхньої роботи.
Нагадаємо, якщо при купівлі квитка онлайн-система зависне – гроші буде повернуто через 3-10 банківських днів, залежно від банку.
З початком воєнних дій на українських дорогах працює чимало блокпостів. Це ефективний спосіб збереження безпеки на всередині країни. Наразі, в умовах воєнного стану, існують певні повноваження для визначених посадових осіб щодо зупинки автомобіля, перевірки документів, огляду транспортного засобу тощо.
Питання перевірки на блокпостах регулюється Порядком перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян при забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1456 (https://bit.ly/3vOQKVJ)
Перевірка на блокпостах є законною: правовою основою її є Конституція України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закони України «Про основи національного спротиву», «Про правовий режим воєнного стану», «Про оборону України», «Про національну безпеку України», «Про Національну поліцію», «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України».
Що саме входить до об’єктів перевірки?
документи
речі
транспортні засоби
багаж та вантажі
Все це може перевірятися виключно в умовах воєнного стану та під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.
Через велику кількість ракетних ударів по інфраструктурі, яка забезпечує мешканців Дніпропетровщини пальним, в області виникли проблеми з його постачанням. За словами голови обласної ради, заступника голови Ради оборони області Миколи Лукашука, Дніпропетровщина мала резерви завдяки Кременчуцькому нафтопереробного заводу, але після ракетних обстрілів заводу область втратила цей ресурс.
«На сьогодні порти України заблоковані, основна кількість пального надходила до нас саме через них. Яким чином наша військова адміністрація разом з урядом вирішують це питання – перше і головне – це побудова нової логістики з постачанням пального з країн ЄС. Це єдиний можливий шлях завести пальне до України», – зазначив Микола Лукашук.
Протягом двох тижнів уряд планує завершити побудову логістичного ланцюга, і пальне почне надходити до нашої області. Його планують завозити з країн ЄС, через що можливе зростання вартості.
«Уряд робить усе можливе, аби врахувати потреби нафтотрейдерів, вартість на пальне і інтереси споживачів. Я хочу попросити жителів нашої області, якщо маєте можливість, протягом найближчих двох тижнів не користуйтесь власним транспортом, економте пальне. На заправках нашої області воно продається за талонами по 10 або 20 літрів. Але проблема з дефіцитом вирішиться лише протягом двох тижнів. Щодо наших військових, медиків, громадського транспорту та іншої критичної інфраструктури, то вони на сьогодні забезпечені пальним», – зазначив Микола Лукашук.
Тепер машини, які везуть бензин, газ та дизельне паливо будуть першочергово проходити блок-пости. І можуть рухатися областю навіть у комендантську годину.
До Дніпропетровської області переїхали 4 підприємства з Донеччини та Луганщини. Перевезли обладнання і сировину.
Допомогли їм знайти приміщення для роботи та розселити людей.
Вже працює Краматорський завод спеціального кріплення.
У травні стануть до роботи швейне виробництво із Лисичанська, мережа кав’ярень із Сєвєродонецька і Краматорський завод із виробництва промислових машин.
Ще 7 компаній розмістили у нашій області свої склади.
У квітні область прийняла 4 вищі навчальні заклади та 4 коледжі з Донецької та Луганської областей. Зараз всі вони дистанційно навчають студентів.
Відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 30 квітня 2022 року № 169 у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні та відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» відтерміновує введення кіловат-годин у платіжках.
На цей час облік та комерційні розрахунки в господарських відносинах під час приймання-передачі до/з газотранспортної або газорозподільної системи, купівлі-продажу, постачання, споживання природного газу та надання послуг з транспортування здійснюватимуться за обсягом природного газу в одиницях об’єму (тис. м куб.).
Увага! Планові відключення постачання холодної води!
КП «Жилсервіс» повідомляє, що 03.05.2022 року у зв’язку із встановленням пожежних гідрантів, з 9:00 до 15:00 години буде відключено постачання холодної води в будинках за такими адресами: