Нагадуємо, що у зв’язку з російською агресією в Україні триває дія комендантської години.
Згідно з розпорядженням міського голови від 29 березня 2023 року № Р- 66/0/3-23, відповідно до розпорядження начальника Кам’янської районної адміністрації від 28 березня 2023 року №Р-49/23 «Про запровадження комендантської години», керуючись Законом України «Про правовий режим воєнного стану», указами Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, з 00:00 год. до 05:00 год. було запроваджено комендантську годину на території Вільногірської міської територіальної громади Дніпропетровської області.
На сьогодні змін до розпорядження не вносилось і воно є чинним.
На період дії комендантської години забороняється перебування громадян на вулицях та в інших місцях без спеціально виданих перепусток.
Особливо це стосується всіх жителів і гостей громади у пасхальні та поминальні дні.
Просимо не порушувати встановлені правила, спрямовані на забезпечення захисту безпеки населення та інтересів держави.
Доводимо до відома громадян, що дотримання правил комендантської години знаходиться на контролі правоохоронних органів. Дбайте про власну безпеку і безпеку свого оточення.
ПЕНСІЙНИЙ ВСЕОБУЧ: перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють
На питання, що стосуються перерахунку пенсійних виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія КОРНІЙЧУК
Пенсійний фонд України анонсував перерахунок пенсій з 1 квітня. Хто підпадає під зазначений перерахунок? Які його умови?
Так, дійсно з 1 квітня поточного року вже проведено автоматичний перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, які продовжують працювати. Обов’язковою умовою для перерахунку є набуття на 1 березня 2025 року 24 місяців страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Також мають право на відповідний перерахунок і ті пенсіонери, які відпрацювали менше ніж 24 місяці, але пройшло два роки після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.
Зверну увагу, що перерахунок відбувся з дорахуванням страхового стажу або з врахуванням стажу і заробітної плати. У Дніпропетровській області пенсії перераховано по 62,2 тис. пенсійних справах.
При перерахунку пенсії пенсіонерам, що продовжують працювати, обов'язково враховують страховий стаж, а як зрозуміти, що доцільно врахувати ще й розмір заробітної плати?
Так, щоб врахувати заробітну плату, яку пенсіонер, працюючи, отримував після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, мають бути дотримані дві умови.
Перша: після призначення / попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу.
Друга: заробітну плату враховувати доцільно. Тобто заробітна плата, обчислена за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року (якщо людина надавала довідку про заробітну плату) та всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року, є вищою, ніж та, що враховувалась для обчислення пенсії до перерахунку.
Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу, але зарплата є меншою, ніж та, з якої було обчислено розмір пенсії, то її враховувати не доцільно. Тож враховують тільки страховий стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.
Додатково зверну увагу, що при обчисленні заробітку показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії людини, не змінюється.
Якщо пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу не 1 березня, а, наприклад, 31-го числа цього ж місяця або пізніше — він втрачає право на перерахунок пенсії?
Ні, в жодному разі. Просто він не потрапляє до автоматичного перерахунку. У такому випадку необхідно із відповідною заявою звернутися до будь-якого сервісного центру Фонду, незалежно від місця проживання / прописки, або оформити своє право на перерахунок засобом порталу електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua
Раніше пенсіонерам, які продовжуть працювати, виплати після перерахунку проводилися не у квітні, а тільки в червні (з урахуванням квітня та травня), оскільки звіти про сплату ЄСВ надавалися щоквартально, а як цьогоріч?
З 01 січня 2025 року змінився термін подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску подається щомісяця.
Тому пенсіонери, які мають право на підвищення, отримують виплати вже у квітні, з 4-го по 25-те число.
До Головного управління ДПС уДніпропетровській області (територія обслуговування – Кам’янський район) надходять повідомлення про телефонні дзвінки суб’єктам господарювання відневідомих осіб, які представляються посадовими особами державної податкової служби та вимагають грошові кошти, чим дискредитують працівників податковоїслужби, негативно впливають на їх ділову репутацію та честь.
Наголошуємо, що посадові особи Головногоуправління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) діють виключно у рамках законодавства та не мають жодного відношення до таких дзвінків.
Звертаємось до платників податків бути обачними, не піддаватися напровокації. У разі виникнення вказаних ситуацій, вчинення протиправних дій від імені працівників ГУ ДПС, просимо негайно звертатись до Національної поліції зателефоном 102 та до управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС за телефоном (056) 374 8650.
Українців закликають вмикати потужні електроприлади вдень, а не вночі: В «Укренерго» пояснили причину
Через вплив погодних факторів в енергосистемі виникає профіцит електроенергії у денні години, тому зараз бажано користуватися енергоємними приладами саме вдень.
«Від початку березня ми почали закликати до користування потужними електроприладами у денні години, хоча взимку – навпаки радили вмикати їх вночі. Такі зміни відбулись завдяки впливу погодних факторів на ситуацію в енергосистемі. Передусім – через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях», – пояснили в «Укренерго».
В компанії зауважили, що сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році – приблизно удвічі більша, ніж у 2023 році.
Водночас тепла березнева погода та все ще увімкнене централізоване опалення в будинках вплинули на зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім, додали в «Укренерго».
Кам’янське районне управління ГУ Держпродсподивслужби в Дніпропетровській області повідомляє про реєстрацію 08 березня 2025 року «Можливого випадку сказу, гідрофобної форми» в одного із хворих, який знаходиться на лікуванні в медичному закладі м. Кам’янське.
Ймовірне зараження хворого відбулося при наданні медичної допомоги власному коту з симптомами сказу (тварина загинула).
З метою запобіганню ризиків захворювання на сказ тварин та їх власників надаємо основні найпоширеніші міфи та реальність щодо сказу. Більш детально за посиланням: https://surl.gd/nmcavd
ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ про заборону спалювання сухої трави Із настанням весни, мешканці приватних домоволодінь, житлових будинків, садівничих товариств активно починають наводити лад на земельних ділянках, при цьому спалюють гілки, суху траву та сміття.
На жаль, більшість людей не усвідомлюють, що від спалювання рослинності та сміття страждають самі, оскільки значно підвищується рівень забруднення атмосферного повітря.
Нагадуємо мешканцям населених пунктів Вільногірської міської територіальної громади про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Крім того, відомо, що очерет слугує прихистком для тварин та птахів. Рослини – джерело харчування для тварин, що мешкають в екосистемах. Спалюючи суху траву та очерет, зменшується видовий склад рослинності, що слугують поживою для тварин.
Навесні починає відростати трава, на чагарниках з’являються перші бруньки. Вогонь повністю знищує перші пробудження рослинного світу, відтак, зменшується кількість квіткових рослин. Як наслідок, на полях з’являється все більше бур’янів, які значно стійкіші до пожеж, порівняно з типовими дикими травами.
Разом із цим, у пожежі знищується насіння тих рослин, що знаходяться на поверхні землі і у верхньому шарі ґрунту. Виживають лише ті, чиї кореневища знаходяться глибоко у ґрунті, однорічні – зникають назавжди.
Під час підпалу трави гине вся корисна мікрофлора ґрунту, особливо та, що допомагає різноманітним рослинам протистояти хворобам. На її відновлення потрібен час, особливо навесні, коли рослини набирають силу.
На місці підпалу екосистема може відновитися лише через п’ять-шість років, однак бувають випадки, коли не відновлюється взагалі.
Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядаться як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Ситуація в енергосистемі може суттєво погіршитися попри потепління: В «Укренерго» назвали причини
Ситуація в енергосистемі України може ускладнитися у найближчі місяці через початок виведення енергоблоків АЕС у щорічні планові ремонти.
«Фізичних відключень ані бізнесу, ані побутових споживачів вже давно не застосовували, за виключенням хіба що поодиноких випадків у регіонах, які зазнавали точкових ракетних чи дронових атак. Проте в березні-квітні ситуація може змінитися», – зауважив член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.
Він пояснив, що, попри потепління, генерація електроенергії може зменшитися, адже на українських АЕС розпочнеться період планових ремонтів, а гідроелектростанції не зможуть суттєво збільшити генерацію через низький рівень води у сховищах.
До уваги мешканців Вільногірської міської територіальної громади!
З метою вдосконалення механізмів надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам шляхом підвищення адресності та ефективності надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (надалі допомога ВПО) Урядом внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (далі – Порядок № 332), якими встановлено:
продовжити виплати допомоги на проживання ВПО на три шестимісячні періоди;
розширити коло отримувачів допомоги ВПО шляхом включення до доходу 1/12 одноразової допомоги, вихідної допомоги наданої заявнику за місцем роботи для подальшого розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувачів (норма буде поширюватися на працівників відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу» за умови документального підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що така допомогва надана один раз за календарний рік);
не враховувати до середньомісячного сукупного доходу сім’ї доходи, отримані від продажу:
єдиного транспортного засобу (механізму), який був зареєстрований на одну особу зі складу членів сім’ї;
єдиного житлового приміщення / частини житлового приміщення, що розташоване на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій.
До інших житлових приміщень, крім єдиного, не відносяться житлові приміщення/частини житлових приміщень, розташовані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, для яких не визначена дата припинення окупації. не включати до складу сім’ї уповноваженої особи осіб з числа працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, крім осіб та членів їх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.
Разом з цим встановлено, що заява на отримання допомоги також може подаватися за місцем обліку ВПО одного з членів сім’ї уповноваженої особи за її вибором. У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану за додатковою інформацією стосовно умов призначення та виплати всіх видів державних соціальних допомог та компенсаційних виплат Ви можете звернутися до «Єдиної приймальні» УСЗН ДСГП за адресою: м. Вільногірськ, вул. Юрія Устенка, буд. 29 або за тел. 0661163476.
Управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області