Українців закликають вмикати потужні електроприлади вдень, а не вночі: В «Укренерго» пояснили причину
Через вплив погодних факторів в енергосистемі виникає профіцит електроенергії у денні години, тому зараз бажано користуватися енергоємними приладами саме вдень.
«Від початку березня ми почали закликати до користування потужними електроприладами у денні години, хоча взимку – навпаки радили вмикати їх вночі. Такі зміни відбулись завдяки впливу погодних факторів на ситуацію в енергосистемі. Передусім – через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях», – пояснили в «Укренерго».
В компанії зауважили, що сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році – приблизно удвічі більша, ніж у 2023 році.
Водночас тепла березнева погода та все ще увімкнене централізоване опалення в будинках вплинули на зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім, додали в «Укренерго».
Кам’янське районне управління ГУ Держпродсподивслужби в Дніпропетровській області повідомляє про реєстрацію 08 березня 2025 року «Можливого випадку сказу, гідрофобної форми» в одного із хворих, який знаходиться на лікуванні в медичному закладі м. Кам’янське.
Ймовірне зараження хворого відбулося при наданні медичної допомоги власному коту з симптомами сказу (тварина загинула).
З метою запобіганню ризиків захворювання на сказ тварин та їх власників надаємо основні найпоширеніші міфи та реальність щодо сказу. Більш детально за посиланням: https://surl.gd/nmcavd
ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ про заборону спалювання сухої трави Із настанням весни, мешканці приватних домоволодінь, житлових будинків, садівничих товариств активно починають наводити лад на земельних ділянках, при цьому спалюють гілки, суху траву та сміття.
На жаль, більшість людей не усвідомлюють, що від спалювання рослинності та сміття страждають самі, оскільки значно підвищується рівень забруднення атмосферного повітря.
Нагадуємо мешканцям населених пунктів Вільногірської міської територіальної громади про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Крім того, відомо, що очерет слугує прихистком для тварин та птахів. Рослини – джерело харчування для тварин, що мешкають в екосистемах. Спалюючи суху траву та очерет, зменшується видовий склад рослинності, що слугують поживою для тварин.
Навесні починає відростати трава, на чагарниках з’являються перші бруньки. Вогонь повністю знищує перші пробудження рослинного світу, відтак, зменшується кількість квіткових рослин. Як наслідок, на полях з’являється все більше бур’янів, які значно стійкіші до пожеж, порівняно з типовими дикими травами.
Разом із цим, у пожежі знищується насіння тих рослин, що знаходяться на поверхні землі і у верхньому шарі ґрунту. Виживають лише ті, чиї кореневища знаходяться глибоко у ґрунті, однорічні – зникають назавжди.
Під час підпалу трави гине вся корисна мікрофлора ґрунту, особливо та, що допомагає різноманітним рослинам протистояти хворобам. На її відновлення потрібен час, особливо навесні, коли рослини набирають силу.
На місці підпалу екосистема може відновитися лише через п’ять-шість років, однак бувають випадки, коли не відновлюється взагалі.
Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядаться як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Ситуація в енергосистемі може суттєво погіршитися попри потепління: В «Укренерго» назвали причини
Ситуація в енергосистемі України може ускладнитися у найближчі місяці через початок виведення енергоблоків АЕС у щорічні планові ремонти.
«Фізичних відключень ані бізнесу, ані побутових споживачів вже давно не застосовували, за виключенням хіба що поодиноких випадків у регіонах, які зазнавали точкових ракетних чи дронових атак. Проте в березні-квітні ситуація може змінитися», – зауважив член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.
Він пояснив, що, попри потепління, генерація електроенергії може зменшитися, адже на українських АЕС розпочнеться період планових ремонтів, а гідроелектростанції не зможуть суттєво збільшити генерацію через низький рівень води у сховищах.
До уваги мешканців Вільногірської міської територіальної громади!
З метою вдосконалення механізмів надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам шляхом підвищення адресності та ефективності надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (надалі допомога ВПО) Урядом внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (далі – Порядок № 332), якими встановлено:
продовжити виплати допомоги на проживання ВПО на три шестимісячні періоди;
розширити коло отримувачів допомоги ВПО шляхом включення до доходу 1/12 одноразової допомоги, вихідної допомоги наданої заявнику за місцем роботи для подальшого розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувачів (норма буде поширюватися на працівників відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу» за умови документального підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що така допомогва надана один раз за календарний рік);
не враховувати до середньомісячного сукупного доходу сім’ї доходи, отримані від продажу:
єдиного транспортного засобу (механізму), який був зареєстрований на одну особу зі складу членів сім’ї;
єдиного житлового приміщення / частини житлового приміщення, що розташоване на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій.
До інших житлових приміщень, крім єдиного, не відносяться житлові приміщення/частини житлових приміщень, розташовані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, для яких не визначена дата припинення окупації. не включати до складу сім’ї уповноваженої особи осіб з числа працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, крім осіб та членів їх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.
Разом з цим встановлено, що заява на отримання допомоги також може подаватися за місцем обліку ВПО одного з членів сім’ї уповноваженої особи за її вибором. У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану за додатковою інформацією стосовно умов призначення та виплати всіх видів державних соціальних допомог та компенсаційних виплат Ви можете звернутися до «Єдиної приймальні» УСЗН ДСГП за адресою: м. Вільногірськ, вул. Юрія Устенка, буд. 29 або за тел. 0661163476.
Управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області
Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла: що потрібно знати
Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла, а наймодавці – компенсацію на покриття податків і військового збору, пов’язаних зі здачею житла в оренду. Як оформити допомогу та хто має на неї право – роз'яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Хто має право на субсидію та компенсацію
Внутрішньо переміщені особи, які витрачають на оренду понад 20% середньомісячного сукупного доходу або мають дохід менший за 5840 грн на одну особу (2 прожиткові мінімуми).
Власники житлових приміщень, які передають такі приміщення для тимчасового проживання ВПО на визначений у договорі строк та плату.
Скористатись субсидією на оренду житла зможуть ВПО, які:
перемістилися з окупованих або територій бойових дій;
не мають власного житла на підконтрольній Україні території (житло знищене або непридатне для проживання);
не є одержувачами допомоги на проживання ВПО;
не мають родинних звʼязків із власником орендованого житлового приміщення.
Субсидія не призначається, у випадку:
придбання протягом трьох місяців перед зверненням транспортних засобів (з року випуску якого минуло менше ніж п’ять років (крім мопеда та причепа);
придбання протягом трьох місяців перед зверненням майна, товарів або оплата послуг на суму, що перевищує 100 тис. грн;
купівля протягом трьох місяців перед зверненням безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. грн;
наявність (на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, або на 1 число кожного місяця, в якому така субсидія отримується) коштів на депозитних рахунках у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн;
наявність заборгованості понад три місяці за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів.
Куди звертатись для оформлення субсидії
Заява та договір найму житла подається переселенцем та власником орендованого житла до Пенсійного фонду. Також документи можна подати
через ЦНАП;
або уповноважені банки (перелік на сайтах Мінсоцполітики та ПФУ)
чи через Соціальний вебпортал електронних послуг Мінсоцполітики
На який термін призначається субсидія
6 місяців, але не більше двох шестимісячних строків поспіль.
Як розраховується розмір субсидії
На розмір субсидії впливає рівень доходу сім’ї, кількість членів сім’ї та вартість оренди житла в регіоні, де розташоване орендоване житло.
Скільки розглядають заяву
Рішення про призначення субсидії має бути ухвалене протягом 10 робочих днів після отримання всіх необхідних документів.
Чи можна оскаржити відмову у призначені субсидії
Так. Для цього потрібно подати письмову скаргу до відділення Пенсійного фонду, яке ухвалило рішення. У скарзі потрібно вказати причини незгоди та додати документи, що підтверджують право на субсидію. Також оскаржити рішення ПФУ можна в суді. Для цього потрібно подати адміністративний позов, у якому обґрунтовувати порушення прав. Де отримати безоплатну допомогу зі зверненням до суду
Внутрішньо переміщені особи мають право отримати юридичні послуги безоплатно.Це право гарантується статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». Надає послуги система надання БПД.
Юристи детально вивчать ваші обставини, допоможуть підготувати скаргу, за потреби складуть та подадуть до суду заяву і представлятимуть ваші інтереси у суді.
Учасників бойових дій та їхні родини запрошують скористатися обласною програмою з соціально-психологічної адаптації. Послуга передбачає відновлення у санаторних закладах під наглядом фахівців. Тривалість до 14 днів.
«Звикнути до реалій війни неможливо. Але маємо робити все, аби наші ветерани та їхні сім’ї отримували якісну соціально-психологічну адаптацію. Тому на Дніпропетровщині вже другий рік поспіль втілюємо відповідну програму. Надаємо можливість відновити внутрішній і фізичний стан», – наголосила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Програму реалізують коштом обласного бюджету. Ветерани, люди з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, рідні оборонців. Вони можуть скористатися послугою соціально-психологічної адаптації.
Для цього необхідно звернутися із заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Переселенці можуть оформити послугу за місцем проживання.