У місті Самар на Дніпропетровщині 28 і 29 червня оголошені Днями жалоби. Таке рішення прийняли після ракетної атаки, внаслідок якої загинули щонайменше 5 людей.
Міський голова Сергій Рєзнік зазначив: «Це не випадковий терор — ворог свідомо бив по мирних людях». У місті приспущено державні прапори та скасовано всі розважальні заходи.
Рятувальники продовжують розбір завалів. Медики борються за життя поранених.
Сьогодні близько 11:00 на Дніпропетровщині пролунали вибухи. Повітряні сили повідомляли про швидкісну ціль, що рухалась у бік Дніпра. Під удар потрапило місто Самар.
Унаслідок атаки виникла пожежа. Станом на 12:27 - 3 загиблих, 14 поранених.
На місці працюють рятувальники, медики та поліція.
Удень російські війська завдали ракетних ударів по місту Дніпро. Внаслідок обстрілів загинуло 8 людей, ще 84 — поранені, серед них є діти. У лікарні доставлено 62 людини, семеро у важкому стані.
Пошкодженні 34 освітні заклади, зокрема музична школа, ПТУ та центри позашкілля. Руйнування зафіксовано й у 8 медустановах: лікарні, амбулаторіях, стоматологія. Також зруйновані приватні та житлові будівлі.
На місцях працюють медики, комунальники та рятувальники. Рух транспорту в місті частково перекрито.
До 15 зросла кількість загиблих у Дніпрі. На жаль...
174 людини постраждали. Майже сотня з них залишається в стаціонарах. Лікарі надають всю необхідну меддопомогу.
Дякую їм за те, що самовіддано працюють попри велике навантаження. Як і рятувальникам, поліцейським, комунальникам і всім службам, які одразу прийшли на допомогу людям.
Постійно оновлюються цифри по постраждалих у Дніпрі. Наразі їх понад 200. Атака расіян забрала життя 15 людей.
У місті чимало потрощеного. Інфраструктура, навчальні та медичні заклади, адмінбудівлі та будівлі ДСНС, пасажирський потяг. Пошкоджені 46 багатоповерхівок, 41 приватний будинок, кілька гуртожитків, більш ніж сотня авто. А ще заправка, СТО, господарські споруди, торгові павільйони, магазини.
Інфраструктурний об’єкт понівечений і в Самарі. Там загинули 2 людей, 14 – постраждали.
У війну наявність блокпостів на дорогах обов’язкова. Вони дозволяють протидіяти диверсантам та підтримувати правопорядок. Є правила їх проїзду, яких обов’язково слід дотримуватися. Мешканців області закликають поставитися терпляче і закладати на це час, плануючи поїздку.
При проходженні блокпоста:
Зменшіть швидкість. Біля знаку «СТОП» – зупиніться повністю. Увімкніть аварійку;
Підготуйте документи для перевірки;
Дочекайтеся сигналу від військового чи поліцейського. Повільно рухайтеся до нього;
Спілкуйтеся через опущене бокове скло. Чітко відповідайте на запитання. За необхідності дайте оглянути багажник чи салон;
Після дозволу – повільно залиште локацію.
Заборонено:
Користуватися відеореєстраторами, вести зйомку;
Без дозволу виходити з машини чи покидати територію;
Питанням звільнення українських Захисників з полону та пошуку зниклих безвісти опікуються виключно державні структури, — Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Останнім часом спостерігається активізація шахраїв, які намагаються обіцяють «допомогу» у визволенні з полону чи пошуку зниклих Захисників, але їхня мета — виманити гроші або особисті дані.
Найпоширеніші шахрайські схеми:
“Внесення до списку на обмін”:
Шахраї видають себе за представників офіційних структур або «посередників» і обіцяють включити Захисника до списку на обмін за певну суму грошей.
“Ваш рідний у шпиталі”:
Зловмисники стверджують, що зниклий військовослужбовець перебуває у тяжкому стані й потребує термінового лікування, для чого необхідно негайно перевести кошти.
Вимагання боргів та залякування:
Шахраї телефонують рідним і вимагають гроші, погрожуючи та чинячи психологічний тиск.
Виманювання банківських даних:
Під виглядом «допомоги» аферисти намагаються отримати доступ до карток, на які надходять виплати, та привласнити кошти.
Будьте пильними та не довіряйте шахраям!
Пам’ятайте:
Жодна державна структура не вимагає гроші за «допомогу» у визволенні військовополонених чи пошуку зниклих безвісти.
Не передавайте особисті дані, номери карток чи будь-яку конфіденційну інформацію невідомим особам.
Уникайте спілкування з підозрілими акаунтами в соцмережах чи месенджерах.
Якщо ваш рідний зник безвісти чи потрапив у полон - зверніться до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Номер гарячої лінії для звернень: 0 800 300 529
Зберігайте пильність та довіряйте лише перевіреним джерелам інформації!
Військ РФ немає ані на Дніпропетровщині, ані біля адмінмежі області, - ОСУВ "Хортиця"
Заяви Міноборони РФ про нібито вихід військ РФ до адміністративного кордону між Донецькою та Дніпропетровською областями не відповідають дійсності.
Водночас Трегубов прокоментував, де спостерігається посилення тиску російської армії в зоні відподальності ОСУВ "Хортиця".
"Якщо говорити саме про спроби пройти у напрямку Дніпропетровської області, то це два напрямки: Новопавлівський і Покровський, який є у принципі найбільш активним у всій зоні бойових дій... Там понад 50 боєзіткнень на добу - це дуже багато, він інколи буває зіставний з усім іншим фронтом. В принципі, і там, і там росіяни намагались просуватися на захід, і там, і там на їхньому шляху стала одна з найбільш компетентних українських бригад, яка зараз завдає по них вогневого ураження", - сказав він.
Трегубов підкреслив, що росіяни намагаються вийти на кордон між двома областями ще з кінця квітня, але на сьогодні всі їхні спроби безуспішні.