Довідкова інформація

Соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку

Переглядів 38

Вільногірська міська радаЗ 1 січня 2023 року набув чинності Закону України від 21 вересня 2022 року за № 2620-Х “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яким передбачено приєднання Фонду соціального страхування України (ФССУ) до Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками ФССУ.

Тож з 1 січня 2023 року Пенсійний фонд України (уповноважений орган управління) є держателем та адміністратором електронного реєстру листків непрацездатності як складової частини реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

До основних завдань Пенсійного фонду України додано:

 • реалізацію державної політики у сферах соціального страхування;
 • здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до Закону України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX;
 • профілактику нещасних випадків;
 • проведення перевірки обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності і документів, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів;
 • здійснення контролю за використанням страхувальниками та застрахованими особами страхових коштів.

У зв’язку із новаціями у роботодавців та застрахованих осіб є багато організаційних питань:

1. Хто після 1 січня 2023 року приймає рішення про виплату лікарняних?

Після 1 січня 2023 року рішення про виплату лікарняних приймає роботодавець або уповноважені ним особи.

2. Який термін розгляду лікарняних та прийняття рішення про виплату?

Термін розгляду лікарняних та прийняття рішення різні, все залежить від виду лікарняного:

 • з дня надходження лікарняного по тимчасовій непрацездатності до роботодавця (днем надходження вважається восьмий день після закриття лікарняного) - 10 днів;
 • з дня надходження до роботодавця лікарняного по вагітності та пологах (днем надходження вважається восьмий день після відкриття лікарняного) - 3 дні;
 • повідомлення працівника про відмову в оплаті - 5 днів.

Історія міста

Переглядів 33

Місто Вільногірськ своїм виникненням вдячне багатству надр краю, котрі відзначаються різноманітністю та унікальністю родовищ корисних копалин. 12 серпня 1956 року почалось будівництво першого щитового будинку.Цей день вважається Днем народження міста Вільногірська.

Першою вулицею майбутнього міста, яка отримала офіційну назву, була вулиця Степова, а саме селище протягом двох років не мало назви. Будову просто назвали БМУ-9 тресту "Дніпротяжбуд". Місто будувалося, але не мало своєї назви. Тільки 16 червня 1958 року з ініціативи секретаря партійної організації Кушнарьова О.А. селищу було надано назву Вільногірськ. В тому ж році селище отримало статус міста.

В травні 1960 року були проведені перші вибори до міської ради, до складу якої увійшли 15 народних депутатів. Першим головою Ради було обрано Кошика Онуфрія Антоновича. В 1964 році виконкомом було прийнято рішення про створення бюро ЗАГС.

Вільногірський виконкомВ 1965 році Вільногірськ отримав статус міста районного підпорядкування; до міської Ради обрано 50 народних депутатів. Головою міськради стала Кудрявцева Ніна Карповна. В місті створено громадські організації: товариський суд, Раду ветеранів, вуличні та домові комітети.

В 1967 році за рішенням виконкому відведено земельну ділянку під будівництво заводу електровакуумного скла.

За інформацією керівництва компанії ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»

Переглядів 145

За інформацією керівництва компанії ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»Шановні жителі громади!

Одним із операторів системи розподілу електроенергії для споживачів на території нашої громади є ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК». За інформацією керівництва компанії, електроустановки та електрообладнання мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» знаходяться у робочому стані та відповідають вимогам чинного законодавства України.

У листі в.о. генерального директора, голови правління ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Ганни Коломійчук, який надійшов на запит міського голови Володимира Василенка, йдеться, що через ворожі обстріли критичної інфраструктури у різних регіонах України Об’єднана енергетична система зіштовхнулась, як мінімум, із двома серйозними проблемами: розбалансуванням мережі внаслідок пошкодження енергетичного обладнання та недостатньою генерацією електричної енергії і, як наслідок, дефіцитом потужності.

Споживання електроенергії в нашій державі на тлі похолодання зростає, але виробники електроенергії не можуть постачати її споживачам через пошкодження ліній електропередач та підстанцій. Тому на Дніпропетровщині, як і в більшості регіонів України, бувають екстрені відключення відповідно до обсягів, що визначені розпорядженням НЕК «Укренерго».

Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними

Переглядів 79

Від чого залежить розмір допомоги за лікарнянимиВід чого залежить розмір допомоги за лікарняними

Фонд соціального страхування України опікується 11 мільйонами працюючих українців, кожен з яких має право на компенсацію втраченого заробітку в разі хвороби, травми, догляду за хворими рідними та в інших страхових випадках.

Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними?

Допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати втрачений заробіток. Тож її розмір залежить від середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.

Лікарняні виплачуються застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

60% – страховий стаж від 3 до 5 років;

70% – страховий стаж від 5 до 8 років;

100% – страховий стаж понад 8 років.

Для Захисників та Захисниць — державні послуги на Гіді

Переглядів 143

Для Захисників та Захисниць — державні послуги на ГідіДля Захисників та Захисниць — державні послуги на Гіді

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне із знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.

Цього дня українці вшановують пам’ять тих, хто під час Помаранчевої революції та Революції Гідності стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Їх шлях продовжили воїни АТО/ООС, Захисники та Захисниці, які зараз виборюють наше право жити вільно на власній землі. Бути відкритими, бути освіченими, бути українцями! Ми завжди пам'ятатимемо й шануватимемо своїх Героїв.

Сьогодні ділимося добіркою з Гіду державних послуг, якими можуть скористатися постраждалі учасники Революції Гідності, ветерани, учасники бойових дій та члени їхніх сімей.

Щодо змін у наданні житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

Переглядів 102

Щодо змін у наданні житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» з 1 жовтня 2022 року змінено механізм призначення та виплат житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу.

Відповідно до змін призначення житлових субсидій та пільг здійснюється:

 • до 30 листопада 2022 р. включно - структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;
 • починаючи з 1 грудня 2022 р. - органами Пенсійного фонду України.

Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою згідно з додатком 1 (далі - заява) з необхідними документами та/або відомостями приймаються від громадян:

 • структурними підрозділами з питань соціального захисту населення — до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія);
 • органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня
  2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України,  мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

Із січня 2023 р. пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

Постановою розширено перелік категорій, які можуть претендувати на отримання субсидії. Зокрема, звертатись за призначенням субсидії можуть:

 • домогосподарства в складі, яких є особи, що мають у власності два  житлових приміщень в місті, право власності на одне з яких набуто шляхом успадкування і жодне із них не здається в оренду;
 • домогосподарства в складі, яких є особи, в яких відсутні доходи, і які перебували  у період дії воєнного стану за кордоном понад 60 днів.

Звертаємо увагу, що тим, хто отримував субсидії у неопалювальний  період подавати нові заяви не треба. Таким домогосподарствам буде здійснений автоматичний перерахунок.

Натомість особи, які будуть звертатися за субсидією вперше, та особи, в яких відбулися зміни у домогосподарстві, мають подати новий пакет документів до уповноваженої особи за місцем проживання чи посадової особи центру надання адміністративних послуг або через Портал Дія.

Починаючи з 1 грудня 2022 року звертатися за оформленням житлових субсидій та пільг слід до органів Пенсійного фонду України. Тобто, подавати заяви можна у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання громадян.При цьому залишається можливість звернення громадян з цих питань до органів соціального захисту населення, Центру надання адміністративних послуг, а також через Портал Дія.

Начальник ВІПОПКН УСЗН ДСГП Світлана ВЕРГУН

Джерело Вільногірська міська рада

До уваги мешканців Вільногірської міської територіальної громади!

Переглядів 255

До уваги мешканців Вільногірської міської територіальної громади!До уваги мешканців Вільногірської міської територіальної громади!

Враховуючи активізацію ракетних обстрілів з боку російської федерації та реальну загрозу життю населення громади, з 11 жовтня 2022 року тривалість сигналу "Увага! Повітряна тривога!" безперервна.

Сирена звучить до сигналу "Відбій повітряної тривоги".

Не наражайте себе на небезпеку.

Дотримуйтесь норм та обмежень правового режиму воєнного стану, рекомендованих правил безпеки.

Використовуйте найпростіші укриття.

Не забувайте про правило "двох стін".

Джерело Вільногірська міська рада

<<

<