З 01 квітня 2025 року щосуботи будуть працювати комерційні маршрути «ЦМЛ (нова лікарня) – Кладовище».
Відправлення з 07:30 від зупинки «ЦМЛ» із зупинками біля Центру ПМСД (старої лікарні) - магазину «VARUS» - спорткомплексу «Авангард» - магазину «PROSTOR» - кафе «У Петровича».
Відправлення з кладовища: 11:30.
27 квітня 2025 року будуть здійснюватися додаткові комерційні рейси за маршрутом «ЦМЛ (нова лікарня) – Кладовище».
Відправлення з 06:30 із зупинками біля Центру ПМСД (старої лікарні) - магазину «VARUS» - спорткомплексу «Авангард» - магазину «PROSTOR» - кафе «У Петровича».
Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?
Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам.
Підписавши декларацію з лікарем, ви отримуєте право на безоплатні медичні послуги.
Ваш сімейний лікар може:
Проводити медичні огляди.
Призначати аналізи та діагностику: загальний аналіз крові, аналіз крові на рівень холестерину, глюкози, загальний аналіз сечі, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С.
Проводити інструментальні обстеження: електрокардіографія, пікфлоуметрія, отоскопія, офтальмоскопія, камертональні тести, а також вимірювання гостроти зору.
Лікувати поширені хвороби, травми та отруєння.
Спостерігати за хронічними захворюваннями та коригувати лікування.
Надавати невідкладну допомогу.
Направляти до лікарів-спеціалістів за потреби.
Робити щеплення та інші профілактичні процедури.
Вести неускладнену вагітність.
Контролювати здоров’я дітей.
Призначати ліки, зокрема за програмою «Доступні ліки».
Виписувати довідки.
Крім основних послуг, сімейний лікар направляє на безоплатні профілактичні обстеження:
Гіпертонія (від 40 років) — кожні 2 роки, за факторами ризику (куріння, зайва вага) — щорічно.
Цукровий діабет (від 45 років) — раз на рік.
Рак молочної залози (жінки 50–69 років) — мамографія раз на 2 роки, за факторами ризику — з 40 років.
Колоректальний рак (50–75 років) — обстеження раз на 2 роки, за факторами ризику — щорічно.
Рак простати (чоловіки 50+) — раз на 2 роки; за спадковими факторами — щорічно з 40–45 років.
Туберкульоз (за групами ризику) — щорічно.
Чому важливо відвідувати лікаря щороку?
Навіть якщо вас нічого не турбує, профілактичний огляд допоможе виявити приховані загрози для здоров’я.
Оновлюйте дані у лікаря (телефон, адресу), щоб залишатися на зв’язку.
Дотримуйтеся календаря щеплень: дорослі мають вакцинуватися від дифтерії та правця кожні 10 років.
Приділіть час собі — регулярна перевірка здоров’я може запобігти розвитку хронічних захворювань.
Ваш лікар завжди поруч, але найкращий спосіб подбати про себе — не ігнорувати профілактику!
Українців закликають вмикати потужні електроприлади вдень, а не вночі: В «Укренерго» пояснили причину
Через вплив погодних факторів в енергосистемі виникає профіцит електроенергії у денні години, тому зараз бажано користуватися енергоємними приладами саме вдень.
«Від початку березня ми почали закликати до користування потужними електроприладами у денні години, хоча взимку – навпаки радили вмикати їх вночі. Такі зміни відбулись завдяки впливу погодних факторів на ситуацію в енергосистемі. Передусім – через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях», – пояснили в «Укренерго».
В компанії зауважили, що сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році – приблизно удвічі більша, ніж у 2023 році.
Водночас тепла березнева погода та все ще увімкнене централізоване опалення в будинках вплинули на зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім, додали в «Укренерго».
СБУ попереджає українців про активізацію російської пропаганди
Служба безпеки України фіксує активізацію російських спецслужб в інформаційному просторі нашої держави із залученням кишенькових пропагандистів, блогерів і так званих «експертів». Ці особи створюють і поширюють антиукраїнський контент, який надалі здебільшого через ботоферми ворог намагається «розганяти» у соціальних мережах і підконтрольних ЗМІ.
Зокрема, серед поширюваних тез: відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні; акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави; інформкампанії проти військово-політичного керівництва України; тези про «втрату суб’єктності» під час переговорів на міжнародній арені; розповсюдження занепадницьких настроїв, закамуфльованих під нібито нейтральні експертні оцінки, котрі насправді працюють в інтересах москви тощо.
Вкиди та обговорення цих наративів всередині нашої держави є частиною російської стратегії. А спроби ворога спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, зниження рівня міжнародної підтримки, створення ілюзії протестних настроїв і спотворення даних про ситуацію на фронті.
СБУ нагадує, що подібні дії на користь держави-агресора містять ознаки кримінальних правопорушень і підпадають одразу під декілька статей Кримінального кодексу України. У тому числі вони можуть класифікуватися, як державна зрада, вчинена в умовах воєнного часу. А покаранням за цей вид злочину може бути довічне позбавлення волі.
Так, з початку повномасштабного вторгнення рф Служба безпеки України у рамках протидії російській інформаційній агресії відкрила майже 2,5 тис. кримінальних проваджень щодо інтернет-агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент. У рамках цих справ за різними статтями ККУ повідомлено про підозру понад 1700 особам. На даний час законної сили набрали вже понад 800 вироків суду.
Зокрема, серед цього масиву також і 162 кримінальні провадження, в яких оголошено про підозру 62 пропагандистам і медійникам. Із них 16 підозр – за ст. 111 ККУ (державна зрада). Судами винесено вже 10 обвинувальних вироків саме щодо пропагандистів-медійників.
Служба безпеки на постійній основі здійснює моніторинг інформаційного простору, нейтралізує випадки поширення проросійської пропаганди та регулярно притягує причетних осіб до відповідальності.
Водночас СБУ закликає громадян бути пильними: дотримуватись інформаційної гігієни, не долучатися до поширення російських наративів і не реагувати на ворожі провокації та інформаційні вкиди.