Сьогодні Дніпропетровщина переходить у режим жорсткої економії електрики
20 жовтня у Дніпрі та області оголошено режим тотальної економії електрики. У такому режимі житиме сьогодні уся країна.
Про це нагадали у ДніпроОВА.
-Заощаджуємо. Усі. Жорстко. З 7-ї ранку і до 11-ї вечора. Промислові підприємства, торговельні центри, офіси, побутові споживачі. Це вимушений крок для відновлення балансу енергосистеми. І від цього залежить її життєздатність. Удари росіян по енергетиці спричинили дефіцит. Зараз кожна увімкнена вітрина, рекламний щит чи пральна машинка здатні призвести до серйозних аварійних відключень. Споживаємо свідомо. Вимикаємо усю зайву електрику, - закликали мешканців області.
Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр про сьогоднішню атаку дронів: "Уникаймо несвідомого поширення розвідувальної інформації"
Сьогодні Україну знову було атаковано іранськими дронами-камікадзе.
Згодом деякі користувачі соцмереж виклали фото уламків збитих «Шахедів». Нібито, нічого страшного немає – ми пишаємось роботою нашої ППО. Але. Ми маємо потроху вчитися мислити по-воєнному. І думати трішки наперед.
Тож, чи може нашкодити нам публікація фотографій збитих дронів? Так, може – у випадку, якщо на фото видно бортовий номер ворожого безпілотника. Адже з цієї інформації противник може отримати важливий для нього висновок – чи долетів певний апарат до цілі?
Більше того, ворожі ЗМІ можуть цей факт використати у пропагандистських цілях. Ну і, так само дотримуймося старого правила – не робити на фото прив’язки до місцевості. Тобто, щоб не було зрозуміло, де саме ви зняли збитий дрон.
Тому – уникаймо несвідомого поширення розвідувальної інформації.
Деякі дописувачі соцмереж вже підкоригували свої вранішні дописи, і на фото з рештками збитих дронів замалювали номери «Шахедів».
Звісно, що фейсбук-сторінка чи телеграм-канал відомого блогера може стати ще й поганим прикладом для інших пересічних дописувачів. Тому будьмо пильні і не даваймо ворогу те, на що він активно полює.
Експрес онлайн-акселератор для діючих соціальних підприємців від Український соціальний венчурний фонд (09 жовтня 2022 року), Подати заявку - https://forms.gle/j8GcpSnuLTzPqaVb6
ДАР: стартує подання заявок на отримання рукавів для зберігання зерна (9 жовтня 2022року) Подання заяв на участь у програмі здійснюється за допомогою Державного аграрного реєстру https://www.dar.gov.ua/
Програма UNIC грантової підтримки українського середнього та малого бізнесу (SMEs 17 жовтня 2022 року) Заявки приймаються на електронну адресу info@unic.org.ua. Анкета для участі за посиланням: https://bit.ly/3dcPKUP
Грантовий конкурс для громад “Сади для Перемоги” (30 листопада 2022 року), Перелік документів для участі в конкурсі та умови для реєстрації дивіться тут: група FB (https://bit.ly/3QMV0fE), аплікаційні форми (https://bit.ly/3LkqybA).
Shelter Ukraine: благодійна підтримка ГО/БО, що допомагають ВПО Для отримання допомоги заповнюйте наступну реєстраційну форму – https://cutt.ly/1HJ684V. Дізнатися більше про нашу діяльність можна за хештегом #shelterukrainecampaing.
Конкурс з підтримки громадських ініціатив “Незламні! Активні!” у рамках проєкту “Добрі сусіди – одна країна” (25 жовтня 2022 року) Заявка (українською мовою у MS Word) має бути надіслана в електронному вигляді на адресу ds-ok@mdi.org.ua.
Стартує конкурс екологічного спрямування “Зелена хвиля перемоги” (розпочато прийом заявок) Деталі у положенні - https://bit.ly/3xZadDR
Верховна Рада прийняла закон про добровільний військовий облік для жінок
Верховна Рада прийняла в цілому закон 6482 щодо добровільного військового обліку для жінок. "За" проголосувало 287 народних депутатів.
Згідно з прийнятим законом, жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їх бажанням.
Але в законі залишили норму про обов’язкове взяття на військовий облік медичних працівників.
Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язані.