Українців закликають вмикати потужні електроприлади вдень, а не вночі
Переглядів 34
Українців закликають вмикати потужні електроприлади вдень, а не вночі: В «Укренерго» пояснили причину
Через вплив погодних факторів в енергосистемі виникає профіцит електроенергії у денні години, тому зараз бажано користуватися енергоємними приладами саме вдень.
«Від початку березня ми почали закликати до користування потужними електроприладами у денні години, хоча взимку – навпаки радили вмикати їх вночі. Такі зміни відбулись завдяки впливу погодних факторів на ситуацію в енергосистемі. Передусім – через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях», – пояснили в «Укренерго».
В компанії зауважили, що сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році – приблизно удвічі більша, ніж у 2023 році.
Водночас тепла березнева погода та все ще увімкнене централізоване опалення в будинках вплинули на зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім, додали в «Укренерго».
Джерело Цензор.НЕТ