«Приватбанк» попередив про зниження лімітів на карткові перекази з 1 червня. Що відомо?
З 1 червня 2025 року граничні ліміти на грошові переказ з карткових рахунків громадян (р2р-перекази) та перекази через реквізити IBAN будуть знижені із 150 тис. до 100 тис. грн на місяць.
Такі обмеження передбачені Меморандумом українських банків про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг, підписаним у грудні минулого року.
Обмеження поширюються на перекази, здійснені фізичними особами на рахунки інших контрагентів через банківські картки або реквізити IBAN, як в межах України, так і за її межі.
Водночас ці ліміти не поширюються на платежі за товари та послуги. Ліміти також не будуть поширюватися на перекази між рахунками одного клієнта в одному банку або на перекази клієнтів з підтвердженими доходами понад встановленої суми ліміту чи волонтерів.
За даними «Приватбанку», таке обмеження торкнеться лише 1,5% його клієнтів.
У межах інформаційної кампанії Офіс Омбудсмана України спільно з Національною поліцією та Кіберполіцією створили інформаційну брошуру "Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?"
Це довідник, який стане у пригоді:
родичам військовополонених і зниклих безвісти;
журналістам;
державним службовцям;
усім, хто хоче захистити себе та своїх близьких.
У брошурі — рекомендації, як розпізнати актуальні шахрайські схеми, як не потрапити в пастку, і що робити, якщо ви таки стали жертвою.
ід час війни протидія шахрайству — це питання національної безпеки. Довіряйте лише перевіреним джерелам і поширюйте важливу інформацію.
Ознайтеся з брошурою за QR-кодом або на сайті https://surl.li/ffueba
Невимовний біль. У громаду надійшло ще одна жахлива звістка. Це сповіщення про загибель земляка, який щиро і палко любив свій народ, свою батьківщину, який з гідністю виконав свій військовий і громадянський обов’язок.
Вадим Борисович КОВАЛЕНКО. Він загинув від подвійного удару ворожого БпЛА «Ланцет» під час здійснення заходів з національної безпеки та оборони держави, її територіальної цілісності, відсічі та стримування збройної агресії з боку рф…
Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 отримав спеціальність машиніста екскаватора гірничо-рудної і вугільної промисловості у СПТУ-4 (філіал у м.Вільногірськ). Зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти. Як більшість хлопців того часу, пройшов армійську підготовку – три роки відслужив у Військово-морському флоті.
Після демобілізації повернувся у рідне місто, розпочав трудову діяльність, створив міцну і гарну родину. Разом із дружиною Оленою народили і виховали доньку і сина.
Багато років Вадим Борисович віддано і добросовісно працював на Вільногірському ГМК. Його добре знають на дільниці гірничих робіт №1 гірничо-транспортного виробництва як досвідченого екскаваторника і слюсаря, а також як надійного друга і гарного колегу.
Добрий, чуйний, совісний, з прекрасним почуттям гумору, Вадим Борисович назавжди залишиться саме таким у спогадах людей, які його знали.
В силу свого характеру він не міг залишатися байдужим до людського горя, до подій, що відбувалися в країні з розгортанням повномасштабної агресії росії проти України. Не зважаючи на свій немолодий вже вік, неодноразово вдома говорив: «Призовуть – піду, ховатися не збираюся, хоч чимось допоможу хлопцям». На той час його син вже служив у військах ППО.
01 липня 2024 року Вадим Борисович був призваний на військову службу першим відділом у м. Верхньодніпровськ Кам'янського РТЦК та СП Дніпропетровської області. Пройшов навчання, отримав направлення в інженерні війська. Службу проходив на Сумському та Запорізькому напрямках, виконував спеціальні бойові завдання щодо фортифікаційного обладнання оборонних рубежів.
19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі «Ланцети»… Удари були настільки сильними, що наш земляк отримав цілий ряд важких поранень, уражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, теж поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. На подив лікарів, при таких страшних пошкодженнях наш земляк тримався за життя. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. На жаль, всі зусилля медиків врятувати життя воїна не виправдались.
28 травня 2025 року старший солдат Збройних Сил України Вадим Борисович КОВАЛЕНКО, не приходячи до свідомості, помер.
Місцева влада, жителі Вільногірської міської територіальної громади висловлюють щирі й глибокі співчуття родині загиблого воїна: дружині, доньці, синові, онукам, братові, всім близьким, друзям, побратимам покійного.
Низький уклін йому за звитягу і мужність, проявлені під час захисту нашої держави.
Поховають Вадима Борисовича КОВАЛЕНКА на Алеї Слави міського кладовища.
Церемонія прощання із земляком відбудеться у понеділок, 02 червня, о 12:00 на площі Героїв перед ПКіС «Металург».
Запрошуємо жителів громади взяти участь у скорботному заході, вшанувати воїна і підтримати у цей важкий час його родину.
Командування Сухопутних військ розробило правила поведінки для військовослужбовців ТЦК при здійсненні заходів мобілізації, - речник Саранцев
"Така робота в нас проводиться, і вона проводиться по кількох напрямках. У цьому процесі вже було виконано низку заходів, було прийнято ряд рішень, в тому числі і непопулярних кадрових рішень. Також дійсно було розроблено правила діалогу та поведінки військовослужбовців ТЦК та СП при здійснені заходів мобілізації.
Це, скажімо, такий підручник для кожного очільника ТЦК, який буде інструктувати своїх підлеглих перед тим, як вони виходитимуть для проведення заходів оповіщення чи інших заходів", - сказав речник командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
Важливе нагадування для ВПО: з 1 липня діятимуть нові правила для внутрішньо переміщених осіб.
Кабмін вніс зміни до Постанови №509. Тепер Міністерство фінансів щомісяця перевірятиме, чи перебуває людина зі статусом ВПО в Україні.
Якщо ви понад 90 днів поспіль знаходитесь за кордоном або не зможете підтвердити свою присутність – статус скасують. А з ним і всі виплати.
Тривале перебування ВПО за межами України допускається у випадку лікування, навчання, смерті родича, службового відрядження тощо (за умови надання підтверджувальних документів).
Що потрібно зробити. Підтвердити своє місце перебування: через «Дію» або особисто у ЦНАПі чи соцзахисті.
Якщо ви знаєте людей, яким потрібна допомога з підтвердженням місцезнаходження (наприклад, пенсіонери без смартфонів, люди з інвалідністю) – будь ласка, допоможіть їм це зробити.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13314, який передбачає запровадження пропорційності відповідальності за перевищення швидкості руху транспортних засобів. Тобто чим більше перевищення швидкості, тим суворіше покарання.
Зокрема, народні депутати пропонують таку градацію за перевищення встановлених обмежень швидкості руху:
>10 км/год – 340 грн;
>20 км/год – 680 грн;
>30 км/год – 1360 грн;
>40 км/год – 1700 грн;
>60 км/год – 2720 грн;
>80 км/год – 3400 грн.
До того ж, якщо перевищення швидкості спричинило створення аварійної обстановки – позбавлення права керування на строк від 6 місяців до 1 року.