Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 08 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

Власники iPhone і iPad стали жертвами шахрайської кампанії

Існує думка, що шкідливі рекламні кампанії в основному орієнтовані на користувачів систем під управлінням Windows, однак зловмисники все частіше звертають увагу і на інші платформи, в тому числі мобільні.
Фахівці компанії MalwarebytesLabs виявили шахрайську кампанію, спрямовану на власників iOS-пристроїв. В рамках кампанії її організатори просувають сумнівне безкоштовне VPN-додаток My Mobile Secure через рекламу на популярних торрент-трекерах.Як повідомляють дослідники, на екрані відображається повідомлення про те, що пристрій нібито інфіковано шкідливим ПЗ, і для його видалення необхідно завантажити безкоштовний додаток My Mobile Secure. Для його активації користувачеві пропонується приєднатися до дослідницького товариства MobileXpression.

Згідно з інформацією на сайті сервісу, MobileXpression є дослідницьку платформу, призначену для вивчення поведінки користувачів мобільних пристроїв в інтернеті, що досить дивно для VPN-додатки. Мета таких продуктів, навпаки, полягає в анонімізації активності користувача в інтернеті, відзначають дослідники.

Додаток збирає найрізноманітніші дані, в тому числі технічну інформацію про пристрій (апаратне забезпечення, встановлених програм, обсязі пам'яті і т.д.), послугами якого оператора зв'язку користується його власник, контактні дані, інформацію про активність в інтернеті, тривалості здійснюваних дзвінків, змісті текстових повідомлень і заголовків електронних листів, що завантажуються додатках і файлах, використанні камери і інших утиліт на пристрої тощо.

Як пояснили дослідники, VPN-продукт взагалі не повинен збирати подібні дані. За їх словами, до вибору VPN-сервісу слід ставитися з обережністю і звертати увагу на компанії-розробники таких програм, їх політику і керуватися тільки справжніми відгуками про продукт.

Джерело: securitylab.ru

Просмотров: 13


Комментарии

Имя:

code Код:

right