Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 24 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Використання GPS-навігаторів «відключає» мозок

Нейробіолог з Університету Кента в Великобританії Амір-Хомаюн Джаваді провів дослідження, яке показало, як мозок відображає мережу вулиць, плани поїздок і знаходить несподівані обхідні шляхи.

Головна мета роботи була - довести, що активність клітин гіпокампу (ділянки мозку, що відповідає за емоції і пам'ять) змінюється в процесі самостійного пошуку шляху.

В експерименті взяло участь 24 добровольці. Вони пересувалися по віртуальної моделі району Сохо в Лондоні. В цей же час діяльність їхнього мозку реєструвалася за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ).

У частині випробувань люди повинні були самі знайти дорогу до точки призначення, вказуючи правильний напрямок на розвилках. В інших - просто натиснути кнопку і слідувати шляху, який запропонує комп'ютер, - повідомляє Нi-tech.
В результаті експерименту з'ясувалося, що коли учасники переміщалися самостійно, їх мозок дуже активно працював. Наприклад, на новій вулиці вони подумки будували безліч доступних шляхів. Якщо потрібно було йти в обхід, то активність підвищувалася в зв'язку з утрудненням маршруту.

Коли вони виконали всі необхідні кроки комп'ютера, «навігаційні» області мозку були задіяні куди менше.
За словами вчених, внутрішня система навігації нашого мозку - одна з найцінніших його частин. При використанні навігатора вона неактивна. Не можна однозначно сказати погано це чи добре, так як, не напружуючись в пошуку шляху, ми звільняємо мозок для інших завдань.

 

Джерело

Просмотров: 12


Комментарии

Имя:

code Код:

right