Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 22 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені знайшли спосіб врятувати атмосферу планети

atmosfera.jpg

Нове відкриття, можливо, допоможе нам впоратися з проблемою підвищеного вмісту вуглецю в атмосфері. Багато з найбільш вражаючих і геніальних наукових відкриттів були зроблені абсолютно випадково. Наприклад, вченим давно відомо, що вуглекислий газ, поглинається водами океану природним шляхом - фактично, в океані міститься приблизно в 50 разів більше вуглекислого газу, ніж в атмосфері. Але, як і всюди в природі, в будь-якій екосистемі повинен бути баланс - надлишок вуглекислого газу в океанській воді може привести до плачевних наслідків: після розчинення в морській воді вуглекислий газ діє як кислота і тому коралові рифи знаходяться під загрозою.

Через підвищення обсягів вуглекислого газу, розчиненого в океані, під загрозою опиняється весь підводний світ. Як вже було сказано вище, розчиняючись у воді газ утворює кислотну середу, яка зберігається в поверхневих водних шарах. Згодом через циркуляції водних мас, ця «кислотна» вода може опускатися на глибину ... Що ж відбувається далі? На дні океану знаходяться корали, які складаються з карбонату кальцію, який в свою чергу накопичується на морському дні з останків планктону та інших організмів. І тут карбонат кальцію успішно нейтралізує кислоту, утворюючи бікарбонатні іони. Але цей процес може зайняти десятки тисяч років.

Вчені вже задавалися питанням: скільки ж часу потрібно, щоб карбонат кальцію коралового рифу розчинився в кислому морській воді, нейтралізувавши продукти вуглекислого газу? Виявляється, що величезні числа, отримані при минулих вимірах, виявилися не вірні - через примітивності інструментів, отримати задовільні і точні результати вимірів поки не вдалося ... Для того, щоб все ж відповісти на питання, команда дослідників з Caltech і USC вирішила використовувати принципово новий метод. Вони створили карбонат кальцію, повністю виготовлений з «мічених» атомів вуглецю, використовуючи тільки рідку форму вуглецю, відому як C-13 (нормальний вуглець має 6 протонів і 6 нейтронів, тобто в сумі 12 атомних частинок, але C-13 має додатковий нейтрон для і в сумі 13 частинок в ядрі).

Мета вчених полягала в тому, щоб розчинити цей карбонат кальцію і виміряти, на скільки число атомів C-13 збільшилася в воді в міру процесу розчинення. Нова техніка і новий підхід до дослідження дозволили отримати в 200 разів більше точні і достовірні результати, ніж ті, що були отримані раніше при використанні методу вимірювання рН (спосіб кислотного балансу води на основі іонів водню). Крім того, новий метод виявився більш чутливим і в результаті вчені змогли відстежити процес і отримати більш точні результати. Правда, все одно виявилося, що процес розпаду вельми і вельми тривалий ... Але вчені зробили і ще одне відкриття! Вони виявили спосіб прискорити повільну частину хімічної реакції, яка в кінцевому рахунку допомагає землі безпечно блокувати або секвеструвати вуглекислий газ в океані: просто додавання загального ферменту, званого карбоангидразой, може зробити підвищити швидкість, що обмежує весь процес, в 500 разів.

На папері реакція досить проста: вода, з'єднуючись з вуглекислим газом і карбонатом кальцію утворює в результаті воду, з розчиненими в ній іонів кальцію. Але на практиці все виявилося не так просто, вчені довго не могли встановити той самий «повільна хода» - тобто самий довгостроковий процес в реакції, який уповільнює її результаті. Але нарешті, вчені з'ясували, що сама повільна частина реакції - це перетворення діоксиду вуглецю і води в вуглекислоту. Один з авторів відкриття Адам Субхас зазначає, що: «повільний крок полягає в створенні і руйнуванні вуглець-кисневих зв'язків. Вони не люблять ламатися, так як від природи досить стабільні ». Озброївшись цим знанням, команда додала фермент карбоангидразу, який допомагає підтримувати баланс pH крові у людей і інших тварин і здатний прискорити реакцію на порядок.

Хоча описане вище наукове відкриття поки що обговорюється і досліджується вченими, можна легко уявити, наскільки важливим це знання може виявитися для екології, адже саме це відкриття може в підсумку допомогти вирішити проблеми ефективного використання вуглеводнів як паливо і з підвищенням рівня вуглекислого газу в атмосфері, змінює наше довкілля.

 

Джерело newsyou.info

Метки: Наука  

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right