Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 21 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені знайшли непрямі докази існування позаземних цивілізацій

Команда міжнародного проекту Breakthrough Listen заявила про отримання непрямих доказів існування позаземних цивілізацій. Як з'ясували журналісти «Фрази», дані, на які спираються у своїх висновках дослідники, доступні для загального перегляду та аналізу.

Інформація була отримана за допомогою наземних телескопів GBT (Green Bank Radio Telescope, США), Lick Observatory's Automated Planet Finder (США) і Parkes Radio Telescope (Австралія). Аналіз даних здійснено учасниками проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence, США).

На думку авторів дослідження, штучні сигнали відрізняються від природних такими особливостями випромінювання, як вузька смуга пропускання, нерегулярні спектральні закономірності поведінки, пульсація або модуляція, а також наявністю широкосмугових спектрів з незвичайними характеристиками. Розроблені вченими алгоритми дозволяють розрізняти земної (в тому числі від штучних супутників планети) і позаземної сигнали і відстежити, в останньому випадку, його положення на небесній сфері, повідомляє Lenta.ru.

Вчені відзначають, що малоймовірно, щоб який-небудь з 11 найбільш незвичайних виявлених сигналів належав інопланетної цивілізації, хоча і не виключають такої можливості.

Програма Breakthrough Listen є найбільшим проектом з пошуку сигналів від позаземних цивілізацій. Запущена влітку 2015 року з ініціативи російського мільярдера Юрія Мільнера і британського вченого Стівена Хокінга.

Як повідомляла «Фраза», 22 лютого 2017 року вчені NASA за допомогою телескопа Spitzer виявили у одиночній зірки TRAPPIST-1 в сузір'ї Водолія цілу систему з семи планет розміром з Землю. За даними астрономів, на трьох з цих планет можуть бути умови для існування життя.

 

Джерело

Просмотров: 19


Комментарии

Имя:

code Код:

right