Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 06 август 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені розкрили таємницю походження мінойської цивілізації

1501872162474-696x392.jpg

Результати дослідження ДНК надало вченим нову інформацію про загадкову стародавньої мінойської цивілізації на острові Крит і її аналогу на материковій частині Греції, Мікенах. Ці цивілізації були першими державами Європи і є культурними предками античної Греції. Мінойська цивілізація існувала приблизно з 2600 по 1100 роки до н. е., а Микенская - приблизно з 1700 до 1050 р. до н.е. е.

Мінойська цивілізація створила першу в Європі писемність і залишила величезні палацові комплекси з яскравим художнім оформленням, але, здається, виникла в ізоляції від решти світу. У вчених не було ніяких вказівок на походження. Навіть лінійна писемність минойцев досі не розшифрована. Тепер дослідники з інституту Макса Планка і Гарвардської медичної школи провели аналіз стародавньої ДНК, щоб знайти відповіді.

Дослідники проаналізували геноми дані 19 осіб, в тому числі і минойцев, микенцев, людей із Стародавньої Греції та Південно-Західної Анатолії епохи неоліту. Шляхом порівняння інформації, отриманої з раніше опублікованих даних майже 3000 людей, як древніх, так і сучасних, дослідники змогли опрацювати відносини між різними групами. Результати показують, що мінойци були генетично дуже схожі на микенцев. Люди в обох цивілізаціях мають спільне походження з хліборобами, які жили в Греції і Західної Туреччини тисячі років тому в період неоліту.

"Це дуже примітна генетична спадкоємність з першими землеробами Європи, які оселилися в цьому регіоні приблизно за 4000 років до виникнення мінойської і мікенської культур», - говорить доктор Алісса Митник, науковий співробітник інституту Макса Планка.

"Це дуже дивно, тому що культура микенцев сильно відрізнялася від мінойської: їх гробниці і мистецтво рясніють зброєю, у них були коні, колісниці, і була дуже сувора ієрархія, вони ховали своїх вождів з великою кількістю золота і будували свої цитаделі з величезних вапнякових блоків ", - говорить Йосип Лазарідіс, науковий співробітник Гарвардської медичної школи і провідний автор дослідження.

Лазарідіс пояснив, що предки минойцев і микенцев прийшли з Вірменії, Грузії та Ірану. Дослідник також зазначив, що сучасні греки є вельми схожі з микенцами.

Таким чином, вчені довели, що мікенці і мінойци не виникли «з нізвідки», а мають спільних предків з іншими європейцями. Звичайно, це не розкриває інших таємниць цих загадкових цивілізацій, але, по крайней мере, пояснюють, звідки вони взялися.

 

Джерело http://www.fainaidea.com/

Метки: Наука  

Просмотров: 19


Комментарии

Имя:

code Код:

right