Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 19 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені розгадали відразу три таємниці минулого Марса

Доведено гіпотеза єдиного удару Марса.

1500457682_mars.jpgАмериканські і японські вчені розгадали відразу три таємниці, пов'язані з минулим Марса, підтвердивши таким чином гіпотезу єдиного удару, що виникла ще 30 років тому. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Geophysical Research Letters, про нього повідомляє Колорадський університет у Боулдері (США), передає інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на lenta.ru.

Фахівцям вдалося одночасно пояснити гладкий і порівняно молодий рельєф північного, більш молодого, порівняно з південним, півкулі, високий вміст металів в надрах Марса, а також походження Фобоса і Деймоса, двох супутників планети.

Вчені вважають, що приблизно 4,43 мільярда років тому небесне тіло (не менше 1,2 тисячі кілометрів в діаметрі, що більше, ніж у Церери) зіткнулося з Марсом в районі його північної півкулі. Це призвело до деформації планети у відповідному регіоні (тому він виявився молодший, ніж південну півкулю) і внесення в надра планети металів (в даний час на них припадає, за оцінками вчених, до 0,8 відсотка маси планети), а також формуванню після удару з виниклих осколків супутників.

До подібних висновків учені дійшли, оцінивши, за наявними фрагментами потрапили на Землю марсіанських метеоритів, частку металів (насамперед платини, осмію та іридію) в загальній масі Червоної планети. Після цього за допомогою комп'ютерної симуляції фахівці визначили параметри небесного тіла, зіткнення з яким призвело б до спостережуваних в даний час наслідків.

 

Джерело http://hronika.info/

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 10


Комментарии

Имя:

code Код:

rss livejournal Telegram twitter google facebook
Облако меток

 amd   android   apple   asus   chrome   facebook   firefox   galaxy   games   google   htc   huawei   intel   ios   iphone   lenovo   lg   linux   macos   meizu   microsoft   msi   nokia   nvidia   oneplus   radeon   ryzen   samsung   spectre   ssd   windows   xiaomi   биткоин   видео   вольногорск   интернет   искусственный интеллект   картины   космос   наука   юмор 

Все метки


right
| Важно!!! |  Городские новости |  Транспорт города |  Фотогалерея |  Справочная |  Афиша |  Интересное в мире |  Разное | Сайт місцевих садоводів |


Администрация сайта не всегда разделяет мнение авторов статей
и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

Copyright © 2009-2018 https://vln.dp.ua/