Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 19 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені розгадали відразу три таємниці минулого Марса

Доведено гіпотеза єдиного удару Марса.

1500457682_mars.jpgАмериканські і японські вчені розгадали відразу три таємниці, пов'язані з минулим Марса, підтвердивши таким чином гіпотезу єдиного удару, що виникла ще 30 років тому. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Geophysical Research Letters, про нього повідомляє Колорадський університет у Боулдері (США), передає інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на lenta.ru.

Фахівцям вдалося одночасно пояснити гладкий і порівняно молодий рельєф північного, більш молодого, порівняно з південним, півкулі, високий вміст металів в надрах Марса, а також походження Фобоса і Деймоса, двох супутників планети.

Вчені вважають, що приблизно 4,43 мільярда років тому небесне тіло (не менше 1,2 тисячі кілометрів в діаметрі, що більше, ніж у Церери) зіткнулося з Марсом в районі його північної півкулі. Це призвело до деформації планети у відповідному регіоні (тому він виявився молодший, ніж південну півкулю) і внесення в надра планети металів (в даний час на них припадає, за оцінками вчених, до 0,8 відсотка маси планети), а також формуванню після удару з виниклих осколків супутників.

До подібних висновків учені дійшли, оцінивши, за наявними фрагментами потрапили на Землю марсіанських метеоритів, частку металів (насамперед платини, осмію та іридію) в загальній масі Червоної планети. Після цього за допомогою комп'ютерної симуляції фахівці визначили параметри небесного тіла, зіткнення з яким призвело б до спостережуваних в даний час наслідків.

 

Джерело http://hronika.info/

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 14


Комментарии

Имя:

code Код:

right