Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 29 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

Вчені придумали, як побудувати цегляні будинки на Марсі

Співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго пропонують будувати будинки для колонізаторів Марса з цегли, зроблених прямо на Червоній планеті.

Вчені проводили експеримент з симулянтом марсіанського грунту «Марс 1а» та прийшли до висновку, що якщо зібрати марсіанський реголіт в ємності і просто залишити в спокої, то грунт сама перетвориться в «цеглини» - під дією високого тиску вона самостійно спресується і стане щільною. Теоретично це повинно зробити її придатною для будівництва будинків для перших поселенців.

Дослідники пояснюють, що в якості сполучного агента в даному випадку виступить оксид заліза, який удосталь міститься в грунті на Марсі і надає йому характерний червоний відтінок. Мікрочастинки оксиду заліза мають властивість легко скріплюватися під тиском. Безсумнівною перевагою даної технології, за словами вчених, стане можливість виробляти будматеріали без використання печей випалу.

В ході експериментів дослідники виміряли газопроникність ущільнених зразків і з'ясували, що вона близька до проникності твердих порід. Частинки «Марс 1а» при стисненні під високим тиском утворили тверде речовина при температурі навколишнього середовища. При цьому його міцність при вигині виявилася навіть вищою, ніж у залізобетону.
Відзначимо, що спроби виготовити «цеглини» з симулянта «Марс 1а» в минулому вже робилися вченими. Але всі попередні спроби вимагали ресурсномістких хімічних процесів з використанням пов'язують грунт полімерів.

 

Джерело

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right