Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 25 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Вірус-шпигун на macOS залишався непоміченим 2 роки

og_image-696x365.png

Незважаючи на те, що кількість вірусів під macOS і Linux набагато менше, ніж під Windows, вони все ж там є. Як повідомляється, до недавнього часу залишалися непоміченими зловредів, які діяли протягом, щонайменше, декількох років. Мова йде, зокрема, про шкідливу програму Fruitfly.

Як повідомив фахівець служби безпеки компанії Synack Патрік Уордл, ця програма була знайдена в січні цього року, однак до цього вона діяла близько двох років. Вона являє собою просунутий кейлоггер і фіксує натискання клавіш, робить скріншоти, збирає дані з веб-камери, а також інформацію про кожне зараженому Mac в межах своєї підмережі. Після того, як дослідники з охоронної фірми Malwarebytes виявили ранній варіант Fruitfly, що заразив чотири комп'ютери Mac, Apple оновила macOS для автоматичного виявлення шкідливого ПО.

Версія, знайдена Уордл заразила куди більше комп'ютерів, але при це до останнього часу не фіксувалася антивірусами. При цьому аналіз показав, що вірус досі активний, хоча залишається неясним метод поширення і цілі. Передбачається, що вірус потрапляв на машини після кліка по фейковий посиланням. При цьому експерт не знайшов підтвердження того, що вірус крав фінансові дані. Він припустив, що автор вірусу просто шпигує за користувачами, не маючи матеріальної вигоди від цього.

Це зайвий раз підтверджує істину - ідеально захищених систем не буває.

 

Джерело http://tehnot.com

Просмотров: 12


Комментарии

Имя:

code Код:

right