Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 04 август 2017

icon comment 0 Комментариев

Україна продала Китаю унікальну місячну технологію

tehnologiya.jpg

Ще 40 років тому СРСР заморозив проект зі створення місячного модуля. Тепер же Україна побічно допоможе Китаю підкорити Місяць. Китайське національне космічне управління купило у Конструкторського бюро «Південне» (Дніпро) технологію створення «Блоку Е». Про суму угоди не повідомляється.

Блок Е був розроблений в складі місячного ракетно-космічного комплексу Н1-ЛЗ (11А52). Призначався для забезпечення посадки на поверхню Місяця місячного корабля (ЛК) з космонавтом і подальшого старту з Місяця з виведенням ЛК на орбіту штучного супутника Місяця для стикування з пілотованим місячним орбітальним кораблем.

«Блок Е» повинен був допомогти Союзу випередити американців в космічній гонці 60-70-х років. З його допомогою в СРСР мали намір доставити першої людини на Місяць. Незважаючи на те, що в підсумку програму згорнули, українські інженери продовжували працювати над його вдосконаленням рухової установки навіть після розпаду Союзу.

Тепер же, за інформацією Popular Mechanics, радянсько-українські розробки стануть власністю китайців. Причому наші інженери відтворять місячний модель, який в підсумку залишиться в Україні, але вся проектна документація з урахуванням модернізацій буде передана Китаю.

Також варто зазначити, що, за інформацією видання, українці допоможуть Піднебесної налагодити випуск «Місячного корабля», заощадивши китайської сторони не один мільярд доларів і довгі роки розробок методом проб і помилок і, можливо, Китай зробить те, чого не вдалося СРСР, руками українців.

 

Джерело https://newsyou.info

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 18


Комментарии

Имя:

code Код:

right