Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 13 май 2017

icon comment 0 Комментариев

У Windows Store з'являться Ubuntu, SUSE і Fedora для установки всередині Windows 10

Microsoft заявила, що Ubuntu, SUSE і Fedora з'являться в Windows Store. Це дасть користувачеві можливість завантажити і запустити їх всередині Windows 10 або Windows 10S. Таким чином Microsoft сподівається залучити нових користувачів, в першу чергу розробників і тих, хто тільки вивчає програмування.

Дистрибутиви Linux в Windows Store

Ubuntu, SUSE і Fedora, популярні дистрибутиви Linux, будуть доступні для скачування і установки в магазині додатків Windows Store, що дозволить запустити їх всередині Windows 10. Про це повідомив на конференції Microsoft Build 2017 Сіетлі, США, віце-президент Microsoft з питань Windows & Devices Террі Майерсон (Terry Myerson). Одночасно він згадав про намір компанії додати сумісність з SUSE і Fedora в підсистему Windows для Linux (WSL), яка поки що розрахована тільки на роботу з Ubuntu.

«Під установкою Ubuntu, SUSE і Fedora всередині Windows 10 розуміється не повноцінна установка дистрибутива з графічним інтерфейсом, дисплейним сервером і набором додатків X11. Йдеться тільки про просторі користувача і середовищі розробки, без витрат на віртуалізацію і емуляцію », - пояснює ресурс OMG! Ubuntu! При цьому будуть доступні всі утиліти командного рядка, які присутні в звичайній установці. При бажанні користувач може запустити більше одного дистрибутива одночасно. Крім Windows 10 дистрибутиви зможуть працювати в полегшеної системі Windows 10S, розрахованої на потреби освіти, яка дозволяє встановлювати додатки тільки з Windows Store.

Можливість встановити Ubuntu, SUSE і Fedora повинна зробити Windows-пристрої більш привабливими для розробників, яким потрібен доступ до систем з відкритим кодом, пише ресурс The Verge. Зокрема, це можуть бути школярі або студенти, які вивчають програмування і використовують Windows 10S. Це повинно в перспективі збільшити число користувачів Windows.

Підсистема Windows для Linux

У Windows 10 присутній шар, який забезпечує сумісність системи з Linux-додатками - так звана підсистема Windows для Linux. Підсистема є результатом співпраці Microsoft з компанією Canonical, розробником Ubuntu. Вперше WSL з'явилася в Insider Preview Windows 10 build 14316 - збірці, випущеної в квітні 2016 г. Це дало можливість інтегрувати в Windows дистрибутив Ubuntu, доступ до якого здійснюється за допомогою командної оболонки Bash, оскільки графічний інтерфейс в цій інтеграції передбачений не був.

У Microsoft пояснили, що рішення поєднати Linux і Windows було прийнято після отримання великої кількості відповідних прохань від розробників. Вони хотіли, щоб в Windows було простіше створювати вільне ПЗ.

Після установки Ubuntu розробник може запускати скрипти Bash, користуватися інструментами командного рядка Linux, такими як sed, awk і grep, а також використовувати Ruby, Git і Python всередині Windows. У серпні 2016 р користувачі інтернету підтвердили, що всередині Windows 10 можна запустити Unity - робочий стіл Ubuntu, що дало можливість роботи в повному десктопном оточенні Linux.

 

Джерело

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right