Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 11 май 2017

icon comment 0 Комментариев

У США хочуть обмежити «Касперського»: Він став надто поширений

Уряд США бачить в продуктах «Лабораторії Касперського» загрозу для національної інфраструктури. Побоювання викликає те, що в «Лабораторії» працюють колишні російські військові, і те, що російська влада мають доступ до будь-якої інформації на території своєї країни.

Меморандум Комітету з розвідки

Влада США побоюються, що російські спецслужби можуть використовувати «Лабораторію Касперського», щоб шпигувати за американцями і саботувати роботу ключових інфраструктурних систем країни. Про це повідомило видання ABC News. Влада стурбовані тим, що продукція російської компанії широко використовується в США, причому не тільки в приватному, але й в комерційному, а також державному сегменті. Наприклад, антивіруси «Лабораторії» використовуються в Федеральному бюро в'язниць. Крім того, на території США продаються ноутбуки, на яких встановлено ПО російської компанії.

Стурбованість можливою загрозою, що виходить від «Лабораторії», була висловлена ??в секретному меморандумі, який був направлений в минулому місяці директору Національної розвідки Дену Коутс (Dan Coats) і генеральному прокурору Джеффу Сешнс (Jeff Sessions). Документ був підготовлений Комітетом з розвідки Сенату США. Комітет переконливо просить вжити заходів у зв'язку з потенційним ризиком, який несе в собі широка поширеність продуктів «Лабораторії» на американському ринку. Це розцінюється як питання національної безпеки.

проблема персоналу

Американські чиновники стурбовані тим, що деякі керівники «Лабораторії» раніше працювали на російські розвідувальні та військові структури. Наприклад, директор компанії з правових питань Ігор Чекунов свого часу працював в прикордонній службі Росії, яка звітує перед органами держбезпеки. Виконавчий директор Андрій Тихонов був підполковником російської армії, де займався інформаційними технологіями.

Глава «Лабораторії» Євген Касперський відповідає на це, що обидва співробітники прийшли в компанію більше 20 років тому, і що він на 100% впевнений у відсутності у них зв'язків з урядом.


Думки американських чиновників

За словами Еріка Розенбаха (Eric Rosenbach), який до січня 2017 був помічником міністра оборони США з питань кібербезпеки, «багато людей в співтоваристві національної безпеки відчувають себе некомфортно» через можливих зв'язків «Лабораторії» з російською розвідкою.

Тієї ж думки дотримується Майкл Карпентер (Michael Carpenter), який до січня 2017 р обіймав посаду заступника помічника міністра оборони по Україні, Росії та Євразії. За його словами, «широко відомим фактом» є те, що «Лабораторія» може становити загрозу для національної інфраструктури США. Колишній заступник міністра енергетики Ліз Шервуд-Ренделл (Liz Sherwood-Randall) зазначає, що давно досліджує можливу загрозу для енергомереж з боку «Лабораторії».

Доступ до даних в Росії

Міністерство оборони США стурбоване також тим, що російська система оперативно-розшукових заходів дозволяє владі на законній підставі ознайомитися з будь-якими даними, які йдуть через російські мережі. Міністерство зазначає, що для цього необхідний судовий ордер, проте, за його даними, в Росії цим часто нехтують. У відповідь на це Євген Касперський запевняє, що його компанія надає владі будь-які дані тільки і виключно на підставі судового ордера.

Крім того, якщо клієнт не хоче, щоб його дані, навіть в анонімній формі, передавалися через Росію, він може відмовитися від послуг компанії. Нарешті, підприємства і держоргани можуть встановити у себе локальний центр «Лабораторії», щоб їх дані не покидали меж компанії або країни. У відповідь на припущення, що через свої продукти «Лабораторія» може отримати доступ до всіх файлів користувача, Касперський зауважив, що це важко здійсненне технічно.

Відносини з ФБР

З 2016 року Федеральне бюро розслідувань (ФБР) висловило ряд побоювань щодо «Лабораторії» представникам індустрії, в тому числі, Координаційній раді підсектори електрики - організації, до якої входять глави енергетичних компанії Північної Америки. За даними ABC News, в лютому 2017 року Міністерство внутрішньої безпеки США направило американським спецслужбам секретну доповідь, що стосується «Лабораторії». На даний момент ФБР з'ясовує, в яких стосунках перебуває «Лабораторія» з російським урядом.

Джерела ABC News повідомляють, що кілька років тому ФБР пропонувало Євгену Касперському стати інформатором бюро, але він відмовився. Сам Касперський цей факт заперечує. «Лабораторія» заявляє, що глава компанії дійсно зустрічався з представниками ФБР і інших спецслужб, але тільки заради обговорення питань боротьби з кіберзлочинністю.

Джерело: cnews.ru

Просмотров: 13


Комментарии

Имя:

code Код:

right