Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 19 июнь 2017

icon comment 0 Комментариев

У Google Play виявили понад 800 безкоштовних додатків, заражених небезпечним вірусом

Експерти Trend Micro виявили понад 800 додатків для Android, які містять небезпечний вірус Xavier. Ситуація ускладнюється тим, що ПЗ поширюється не в сторонніх репозиторіях, а через офіційний магазин Google Play.

Вірус Xavier здатний встановлювати на пристрій додаткове шкідливе ПЗ, викрадати персональні дані, стежити за користувачем. За відомостями фахівців, зловредів допомагає іншим шкідливим програмам заражати Android-пристрої.

Xavier є різновидом рекламної бібліотеки, яка інтегрується в безкоштовні додатки і збирає доходи від реклами, які отримують розробники ПЗ. За даними Trend Micro, малваре легко обходить системи безпеки Google Play.

Троян здатний віддалено виконувати довільний код, який отримує з керуючого сервера, а також викрадає дані користувачів, в числі яких ID і модель пристрою, версія операційної системи, дані про виробника, операторі зв'язку, поштову адресу, список встановлених додатків і так далі.

Xavier ховається в безкоштовних програмах. Серед зараженого ПО зустрічаються як фотододатку, так і прості утиліти для зміни рінгтона.

Фахівцями було встановлено, що найбільше заражених Android-смартфонів і планшетів перебувають в країнах Південно-Східної Азії, США і Європі. В цілому інфіковані програми були завантажені з Google Play мільйони разів.

Щоб уникнути зараження, експерти рекомендують завантажувати додатки тільки від перевірених розробників, читати огляди і обмежувати програмами доступ до даних на пристрої.

Джерело: http://internetua.com

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right