Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 13 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Троян SpyDealer викрадає дані з Android-додатків

Експерти в області інформаційної безпеки з Palo Alto Networks (Санта-Клара, Каліфорнія, США) виявили новий троян SpyDealer, здатний викрадати особисті дані користувачів більш ніж 500 мільйонів пристроїв, що працюють під ОС Andriod. Шкідлива програма використовує для цього найбільш популярні месенджери, SMS і запис телефонних розмов користувача. Крім того, троян може робити фотографії з камери зараженого смартфона.
aac59675802cfd0c.jpg
Фахівці компанії Palo Alto виявили, що поширення SpyDealer здійснюється через платформи GoogleService і GoogleUpdate, а також незахищені Wi-Fi-з'єднання, які найчастіше знаходяться в публічних місцях. Проникнувши і встановившись на пристрої, SpyDealer починає контролювати всі здійснювані завантаження і статус бездротового з'єднання. Управління шкідливою програмою здійснюється за допомогою SMS-команд, число яких досягає 50. Виконуючи передані з віддаленого сервера команди, троян може викрасти будь-які особисті дані користувача, включаючи номер телефону, дані IMEI, IMSI, SMS і MMS повідомлення, перелік контактів, дані геолокації і інформацію про поточні бездротових з'єднаннях. Перехоплення повідомлень здійснюється з використанням спеціальних функцій Android - AccessibilityService.

Під загрозою втрати особистих даних виявилися користувачі найпоширеніших месенджерів: WeChat, WhatsApp, Skype, Line, Viber, QQ, Tango, Telegram, Sina Weibo, Tencent Weibo, з програми Facebook. Крім того загрозі піддаються користувачі встановленого браузера Android, браузерів Firefox і Oupeng, поштових клієнтів QQ Mail, NetEase Mail, Taobao і Baidu Net Disk. SpyDealer зможе відповідати на телефонні дзвінки з заданого номера, вести запис телефонних розмов і робити несанкціоновані користувачем знімки з обох камер смартфона. Всього налічується більше 40 додатків, до яких троян має доступ. Таким чином, SpyDealer може служити ідеальним шпигуном, здатним не тільки викрасти інформацію, але і вести стеження за своєю жертвою.

В даний час найбільше число постраждалих від SpyDealer користувачів зосереджено в Китаї, в цій же країні знаходиться і більшість командних серверів (проте сервера є і в США). Найбільшій загрозі піддаються смартфони з ОС Android версій від 2.2 до 4.4, для наступних версій внесені виправлення і деякі загрози ліквідовані. Однак SpyDealer може викрасти відомості і з смартфонів, що працюють під ОС Android 5 і більш високих версій.

За оцінками фахівців в світі в даний момент є близько 2 мільярдів Android-смартфонів, серед яких близько чверті працюють під застарілими версіями операційної системи. Отже, близько 500 мільйонів користувачів ризикують бути схильними атаці трояна SpyDealer. При цьому SpyDealer динамічно розвивається і вдосконалюється, і в майбутньому він, можливо, зможе ефективно атакувати і смартфони, що працюють під управлінням свіжих версій ОС Android.

 

Джерело http://socportal.info/

Просмотров: 14


Комментарии

Имя:

code Код:

right