Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 10 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Студенти з Китаю почали 200-денний експеримент по проживанню в копії місячного модуля

Чотири студента Пекінського університету авіації та космонавтики почали експеримент по симуляції життя на Місяці.

Як повідомило в понеділок Центральне телебачення Китаю, добровольці проведуть в копії місячного модуля "Юегун-1" ( "Місячний палац-1") 200 днів.

Ключовим завданням для студентів стане підтримка роботи всередині модуля біорегенеративної системи життєзабезпечення людини - закритої і незалежної екосистеми, що дозволяє космонавтам отримати все, що їм необхідно для виживання, без зв'язку із зовнішнім світом. Крім того, вчені мають намір спостерігати, який вплив надає довгострокове перебування в замкнутому просторі на морально-психологічний стан людей. Результати таких експериментів дозволять краще підготуватися до організації довгострокових космічних місій, наприклад, польоту на Марс. Як стверджують організатори експерименту, екосистема розрахована так, що всі потреби "космонавтів" у воді, їжі і кисні забезпечуються без зв'язку із зовнішнім світом.

"Юегун-1" розділений на житлову зону, а також дві "теплиці" - модулі для вирощування рослин. Кожна з них являє собою спеціально обладнане приміщення площею 50 і 60 кв. м з висотою стелі 3,5 м. Площа житлового модуля становить 42 кв. м. У цьому просторі розміщені чотири поодинокі спальні для добровольців, загальна кімната, ванна, а також приміщення для переробки відходів і відсік для вирощування тварин.

Нинішня "місія" є частиною експерименту "Юегун-365". На першій його стадії команда з чотирьох чоловік - двох хлопців і двох дівчат - прожила в модулі протягом 60 днів. Тепер на новому етапі їх змінив аналогічний екіпаж, якому належить прожити всередині 200 днів. Якщо все пройде успішно, то після цього їх змінить перша група, яка пробуде в модулі ще 105 днів.

Як стверджують фахівці, зміна добровольців дозволить перевірити стійкість системи життєзабезпечення до роботи з людьми з різними метаболічними циклами. Крім того, учасникам дослідів також належить відпрацювати різні плани дій при виникненні позаштатних ситуацій, зокрема, в разі відключення електрики.

 

Джерело http://informator.news

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right