Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 07 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

Рослини мають здатність розпізнавати друзів і ворогів

Відкриття такої особливості рослин має великі перспективи з точки зору модифікації рослин, що використовуються в сільському господарстві.

Імунітет людини - це система механізмів, що захищають організм від захворювань і інфікування. Імунна система вибудовує своєрідний бар'єр між вірусами та іншими шкідливими мікроорганізмами і людиною. У представників рослинного світу також існує система боротьби з «агресорами». Він носить назву посттранскрипційна сайленсінг гена і захищає від чужорідних РНК, відрізняючи їх від споріднених. Зокрема, він толерантний по відношенню до РНК самого рослини.

Експерти університету в Токіо встановили основний ензим, який «включає» захисні механізми в рослинах. Це RDR6, що реагує на нуклеотид аденозину, що стоїть в фіналі кожної РНК.

Механізм виявився досить простий. Якщо РНК, яку вводили в рослину, мала дану ланцюжок, то імунітет рослини спокійно сприймав «прибульця», а якщо немає - запускався захисний механізм, що бореться з чужорідним тілом. Раніше в вченій спільноті вважалося, що процес розпізнавання РНК вимагає участі безлічі білків, але виявилося, що все простіше і надійніше. Це дає широкі перспективи для спрощення генної модифікації рослинних організмів.

 

Джерело

Просмотров: 11


Комментарии

Имя:

code Код:

right