Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 31 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Російську ОС «ОСь» відмовилися реєструвати в реєстрі ПО

3.png

Навесні розробники «Національного центру інформатизації» (НЦІ), що входить до складу державної корпорації «Ростех», представили новий дистрибутив «вітчизняної» операційної системи, яка називається «ОСь» - просто і без викрутасів. Завдяки захищеності і надійності ОС відразу ж привернула увагу деяких державних структур, які виявили бажання отримати її в користування, а розробники повідомили, що готують програму до реєстрації в єдиному реєстрі вітчизняного ПО, але з цим-то і виникли накладки.

Про те, що операційна система виявилася «недостатньо вітчизняної», розповів виданню «Ведомости» один з членів експертної ради при Мінкомзв'язку. Рада займається включенням програмного забезпечення в реєстр, але для того, щоб процедура була виконана, розробники повинні надати всі необхідні документи в строк до 30 днів.

Копання НЦІ цього не зробила, тому її заявка була відхилена. Крім того, не було надано свідоцтво про те, що НЦІ має виключні права на софт, але зробити це неможливо, адже «ОСь» створена на базі CentOS і Fedora - обидві належать американській компанії RedHat.Операціонная система складається з тисячі двісті п'ятьдесят сім пакетів, 799 з яких взяті у Fedora, ще 7 без будь-яких змін додані з CentOS. Власних пакетів в ОС всього 19, при цьому частина з них відповідає за дизайн програмної оболонки.

Деякі запозичені пакети теж містять зміни, але вони здебільшого полягають у видаленні з них згадок про CentOS і RedHat. Крім того, в них є невеликі зміни по частині налаштувань.

Розробники з НЦІ впевнені, що все зробили правильно, адже операційна система заснована на ПЗ з відкритим вихідним кодом, але при цьому містить і модулі власної розробки, тому вони незабаром планують подати нову заявку на включення до реєстру.

 

Джерело http://portaltele.com.ua

Просмотров: 19


Комментарии

Имя:

code Код:

right