Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 11 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Ракета з плазмовим двигуном доставить людей на Марс за 38 днів

31529.jpgКомпанія Ad Astra, яку очолює астронавт Франклін Чанг-Діас, отримала в 2015 році від NASA грант в розмірі $ 9 млн на розробку ракетного двигуна, який зможе доставити людину на Марс всього за 38 днів, пише Futurism.

Історія Франкліна Чанга-Діаса дуже в дусі американської мрії. Він народився в 1950 році в Коста-Ріці від змішаного шлюбу китайця і латиноамериканки. Не знаючи англійської, в 1969 році переїхав до США, з працею підтягнув мову і закінчив місцеву середню школу. Потім вступив до коледжу, а докторську дисертацію по плазмової фізики захищав вже в МТІ. Пізніше, будучи астронавтом, літав на МКС цілих сім разів, ставши рекордсменом за кількістю польотів разом з Джеррі Россом, інформує news.eizvestia.com.

Ще в 1979 році Чанг-Діас запропонував концепцію електромагнітного плазмового двигуна (VASIMR), яку з тих пір розвивав. У 2000-х, вже після завершення кар'єри астронавта, він заснував компанію Ad Astra, яка і повинна втілити в життя VASIMR. У 2015 році компанія отримала грант від NASA на $ 9 млн.

VASIMR, іноді розглядається як електротеплової плазмовий прискорювач (ЕПП), використовує радіохвилі для іонізації і нагрівання газу (аргону) і електромагнітні поля для прискорення плазми для створення тяги. Основна перевага такого проекту полягає у виключенні ерозії електродів. Більш того, так як всі частини VASIMR захищені магнітним полем і не приходять в прямий контакт з плазмою, потенційна тривалість експлуатації двигуна, побудованого за таким принципом, набагато вище іонного двигуна.

Вважається, що плазмові ракетні двигуни більш економічні і довговічні, в порівнянні зі звичайними, які використовують згорає паливо для створення тяги. Однак VASIMR не підходить для старту кораблів з Землі через низьке співвідношення тяги до маси і може бути використаний тільки в невагомості. Наприклад, для доставки вантажів на Місяць з навколоземної орбіти або в якості останнього ступеня ракети.


Крім того, для швидкої доставки людей до Марса VASIMR необхідно оснастити джерелом більш високої енергії, наприклад, ядерними енергоблоками. Тоді 200-мегаваттний двигун VASIMR зможе доставити людей на Марс всього за 38 днів, у порівнянні з шістьма місяцями, які потрібні космічним апаратам зі звичайними ракетними двигунами.

На думку Ілона Маска, використання ядерної енергії для ракетних двигунів занадто небезпечно, так як в разі аварії осколки ракети можуть впасти на Землю і привести до радіоактивного зараження. Більш того, такий двигун буде занадто важким, вважає Маск.

 

Джерело http://news.eizvestia.com

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right