Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 26 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Представлений інструмент для відновлення файлів, зашифрованих Petya

ib_488323_98253717ce6c6afe56ef3c81ae93cf8f.jpgНа порталі GitHub опублікований безкоштовний інструмент, що дозволяє відновити файли, зашифровані здирником Petya.

Вперше здирницькі ПО Petya було помічено в березні 2016 року. На відміну від інших шкідників подібного роду, шифруючих тільки певні типи файлів, наприклад, зображення і документи, Petya повністю шифрує жорсткий диск інфікованого комп'ютера.

За останній рік автор Petya, відомий в Мережі під псевдонімом Janus, створив три окремих версії шкідливого ПО - Red Petya, Green Petya і Goldeneye. У нинішньому році була виявлена ??ще одна версія шифрувальника NotPetya (або PetrWrap), але, на думку експертів в області безпеки, її розробниками є інші вирусописатели. Нагадаємо, 27 червня нинішнього року держструктури і приватні компанії України масово потрапили під удар шифрувальника NotPetya.

Інструмент працює на основі майстер-ключа для відновлення файлів, зашифрованих усіма існуючими версіями Petya (за винятком NotPetya), який творець здирницькі ПО опублікував на початку липня поточного року. Інструмент використовується для вилучення пов'язаного з майстер-ключем «ідентифікатора жертви» - унікальної рядка коду, що ідентифікує кожну жертву. Цей рядок необхідна для отримання приватних ключів, що використовувалися для шифрування даних постраждалих. Після отримання унікального ключа користувачі можуть завантажити спеціальний дешифровщик для кожної версії Petya.

 

Джерело http://internetua.com

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right