Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 27 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Представлена технологія, яка збільшить час зберігання даних на SSD 2900 раз

Японська дослідницька група, очолювана професором Кеном Текеучі (Ken Takeuchi) з університету Чуо (Chuo University), представила на конференції 2017 Symposia on VLSI Technology and Circuits, яка присвячена напівпровідникових технологій і яка проходила нещодавно в Кіото, новий метод, який комбінує технології стиснення даних і підвищення надійності зберігання інформації. Цей метод, реалізований у вигляді спеціалізованого апаратно-програмного контролера для твердотільних SSD-дисків, дозволяє збільшить їх надійність і час зберігання інформації у розмірі 2900 раз.

Одна з головних проблем незалежної пам'яті NAND, використовуваної в твердотільних дисках і інших високошвидкісних накопичувачах даних, полягає в обмеженій кількості циклів стирання / запису. Для збільшення цього ресурсу зазвичай використовують методи стиснення даних, реалізовані всередині контролера диска на апаратному рівні. Одним з поширених методів стиснення є відомий алгоритм Хаффмана, який розбиває всі дані, перетворюючи часто з'являються послідовності в короткі ланцюжки, а не дуже часто повторювані послідовності - в більш довгі ланцюжки.

Японські дослідники запропонували використовувати трохи видозмінений алгоритм Хаффмана, що дозволило одночасно підняти ступінь стиснення даних і збільшити надійність їх зберігання. Часто повторювані короткі ланцюжки в новому алгоритмі пишуться в більш надійну область пам'яті, а більш довгі ланцюжки - в менш надійну пам'ять.


20170709_4_2.jpg
Поняття надійнішою області пам'яті має на увазі в даному випадку використання всього шести або семи значень з восьми можливих значень, які можуть зберігатися в одній трехбітовой осередку (triple-level cell, TLC). Звичайно, такий підхід зменшує ефективний обсяг пам'яті на 6.9 і 16 відсотків відповідно. Але з іншого боку, такі осередки при своїй роботі допускають досить широкий розкид порогових напруг і, як наслідок, забезпечують більшу надійність зберігання інформації.

Провівши випробування запропонованого ними методу, дослідники з'ясували, що метод зберігання шести значень даних в одній TLC-осередку зменшує ймовірність виникнення помилки під час зберігання даних на 92 відсотки. А це, в свою чергу, означає, що час надійного зберігання інформації збільшується у розмірі 2900 раз.

 

Джерело http://internetua.com

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right