Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 19 март 2017

icon comment 0 Комментариев

Обережно, шахраї: з'явилася нова схема розлучення за допомогою OLX

Шахраї придумали нову схему «розводу» довірливих громадян, використовуючи сайти для продажу і покупки товарів в Інтернеті. Якщо ви продаєте телевізор, комп'ютер, велосипед чи щось ще, а покупець викликав для вас таксі - майже напевно вас хочуть обдурити.

Про це Інформатору розповів очевидець подібної схеми. На прийом аферистів може потрапити людина, яка продає велику побутову техніку, зокрема комп'ютер або телевізор, запчастини, велосипед і так далі, наприклад, на сайті оголошень OLX. Шахрай вишукує оголошення, які розміщені досить давно, або з позначкою «терміново». Таким чином, зловмисник розуміє, що продавцеві дуже потрібні гроші.

Шахрай телефонує продавцеві за номером в оголошенні, каже, що хоче придбати, наприклад телевізор. При цьому він говорить, що не може виїхати з роботи, тому викличе продавцеві таксі і вони зустрінуться в певному місці.

Довірливий продавець бере телевізор, сідає в таксі, яке для нього викликав шахрай і їде в обумовлене місце (зазвичай, людне). Там телефонує «покупцем». Той розповідає йому легенду про те, що він в офісі один, не може піти з роботи, і продавцеві потрібно неодмінно вийти з автомобіля і забрати гроші в цьому самому офісі.

Гуляти по людному місця з телевізором в руках зазвичай нікому не хочеться, тому продавець залишає його в таксі і йде отримувати свої гроші. У цей час шахрай вже дзвонить таксисту, каже, що телевізор потрібно відвезти за іншою адресою, де таксист отримає свою оплату.

Таксист їде, разом з ним телевізор, шахрай перестає виходити на зв'язок, а продавець в кінцевому підсумку залишається без грошей і свого майна. Попит, звичайно, з таксиста, адже саме з ним відбувався контакт. Ось тільки таксист і сам не здогадувався про те, що замішаний у афері.

Слідують довгі з'ясування, які ні до чого не приводять. Шахрай при цьому залишається невпізнанним щасливим володарем чужого телевізора.


Будьте обережні, здійснюючи операції з незнайомими людьми.

Джерело

Просмотров: 11


Комментарии

Имя:

code Код:

right