Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 31 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Новий тип електроніки: фізики записали електросхему в кристал

Вчені університету штату Вашингтон розробили новий спосіб запису електричних схем. Вони відтворили їх у кристалах, відкривши можливість створення прозорої тривимірної «невидимої електроніки», яку можна буде прати і записувати заново.

В основі відкриття лежить феномен, випадково відкритий вченими 4 роки тому - підвищення електричної провідності залишеного на світлі кристала в 400 разів. Тепер професор Метт Маккласьки використовує лазер, щоб прокреслити лінію в кристалі. За допомогою електричних контактів на кожному кінці лінії кристал переносить струм.

«Це новий тип електроніки, електричну схему якої можна встановлювати оптично, а потім прати і малювати заново, - каже Маккласьки. - Дивно, що вона реконфігурованих, а також прозора. Є ряд сфер, де було б корисно мати таку схему на вікні або щось подібне. По суті, це невидима електроніка ».

Зазвичай кристали не проводять електрику. Але коли кристал титанату стронцію нагрівається, він змінюється так, що світло робить його проведеним. Крім того, цей феномен «стійкою фотопроводимости» проявляється також при кімнатній температурі, що вигідно відрізняє кристалічну електроніку від матеріалів, що вимагають охолодження рідким азотом, повідомляє Phys.org.

Групі професора Маккласьки вдалося збільшити провідність кристала в 1000 разів. Дія цього феномена буде тривати протягом одного року. «Ми вивчили зразки, які піддали дії світла рік тому, і вони все ще проводять електрику, - каже він. - Можливо, провідність знизилася з 100%, але вона все ще досить велика ».

Крім того, схему можна стерти, нагрів кристал, і записати заново оптичної ручкою. «Це як" Чарівний екран ", - пояснює вчений. - Ми намалювали кілька кіл. Наступною інженерним завданням стане повторити це декілька тисяч разів ».

Прозорі і гнучкі наносхеми для електроніки надрукували німецькі фізики за допомогою золотих чорнила. Товщиною схеми можна управляти за допомогою концентрації золота. В результаті виходять стійкі до деформації електронні пристрої.

 

Джерело https://economistua.com

Просмотров: 20


Комментарии

Имя:

code Код:

right