Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 06 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

NASA створює лазерну міжпланетну інтернет-мережу

У NASA розробляють систему космічного інтернету, засновану на використанні лазерних технологій і дозволяє забезпечити високошвидкісну передачу даних між астронавтами, космічними апаратами і Землею.

laser-communications-conceptual-animation.gif

Міжпланетна система, що отримала назву Демонстрація лазерної релейного зв'язку (LCRD), забезпечує перетворення даних в промені світла, які потім можна передавати через космічний простір. В агентстві називають нове рішення «високошвидкісним небесним інтернетом».

У блозі NASA кажуть, що дані в системі можуть передаватися на швидкості в кілька гігабіта в секунду, що в 10-100 разів перевищує швидкість передачі даних в системах радіочастотної зв'язку, які застосовуються для зв'язку з космічними апаратами з 1950 років. Обладнання, що використовується також менше і легше того, яке застосовувалося в колишніх системах.
Запуск робочої моделі системи намічений на літо 2019 року, а вже через два роки - в 2021 році - очікується введення в експлуатацію першої діючої повноцінної системи LCRD, яка буде встановлена ??на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Поки ж в NASA продовжать відчувати технологію і підвищувати її надійність, використовуючи два наземних лазерних терміналу в Каліфорнії і на Гаваях.

«Система LCRD є наступним кроком на шляху до реалізації бачення NASA принципів використання технологій оптичного зв'язку для обслуговування навколоземних місій і польотів у відкритий космос ... Ця технологія несе в собі потенціал для революційних змін в сфері космічного зв'язку», - говорить асоційований адміністратор Дирекції космічних місій їм технологій Стів Юрчик, який координує проект LCRD.

Місія заснована на Демонстрації місячної лазерної зв'язку (LLCD) - успішної технології для визначення маршруту, яка була використана в 2013 році на борту зонда, який досліджував місячний пил і атмосферу.

Дослідники пояснюють, що, незважаючи на те, що LLCD стала першою технологією, здатною продемонструвати можливість використання високошвидкісної лазерної зв'язку за межами низької навколоземної орбіти, нова технологія LCRD повинна довести надійність в експлуатації і довговічність системи.

В рамках нового проекту також буде проведено випробування можливостей LCRD в різних умовах навколишнього середовища і в різних варіантах експлуатації.

«Завдяки використанню LCRD ми отримаємо можливість задіяти лазерну зв'язок для вивчення її можливостей і продуктивності в різних погодних умовах, в різний час доби, що дасть нам величезний досвід», - говорить провідний дослідник LCRD Дейв Ісраель.

 

Джерело

Просмотров: 12


Комментарии

Имя:

code Код:

right