Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 11 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Microsoft почала роздавати Ubuntu для установки всередині Windows 10. На підході SUSE і Fedora

ib_483643_ubuntu700.jpgMicrosoft приступила до розміщення в Windows Store дистрибутивів Linux, які можна встановити всередині Windows 10. Поки в магазині доступна тільки Ubuntu, незабаром повинні з'явитися SUSE і Fedora.

Ubuntu з'явилася в Windows Store

У магазині додатків Windows Store з'явилася ОС Ubuntu - найпопулярніший дистрибутив Linux. Завантажити його можна за посиланням. Дистрибутив працює в ізольованому середовищі ( «пісочниці») паралельно з Windows 10 і дозволяє використовувати утиліти командного рядка. У Ubuntu є спільний з Windows доступ до файлів і апаратної частини.

Щоб запустити Ubuntu, користувачеві необхідно перейти до панелі управління (а не до пізніше з'явився розділу «Параметри») і вибрати меню «Включити або відключити програмні компоненти Windows». Там потрібно вибрати пункт «Підсистема Windows для Linux», яка дозволить Ubuntu працювати після перезавантаження.

Дистрибутиви Linux в Windows Store

Про швидку появу основних систем Linux в Windows Store було оголошено в травні на конференції Microsoft Build 2017 Сіетлі, США. Компанія повідомила, що після Ubuntu в магазин також будуть додані SUSE і Fedora. Одночасно Microsoft збирається додати сумісність з SUSE і Fedora в підсистему Windows для Linux (WSL), яка поки що розрахована тільки на роботу з Ubuntu.

Під установкою Ubuntu, SUSE і Fedora всередині Windows 10 розуміється не повноцінна установка дистрибутива з графічним інтерфейсом, дисплейним сервером і набором додатків X11. Йдеться тільки про просторі користувача і середовищі розробки, які запускаються без витрат на віртуалізацію і емуляцію. При цьому доступні всі утиліти командного рядка, які присутні в звичайній установці.

При бажанні користувач може запустити більше одного дистрибутива одночасно. Крім Windows 10 дистрибутиви зможуть працювати в полегшеної системі Windows 10S, розрахованої на потреби освіти, яка дозволяє встановлювати додатки тільки з Windows Store.

Підсистема Windows для Linux

У Windows 10 присутній шар, який забезпечує сумісність системи з Linux-додатками - так звана підсистема Windows для Linux. Підсистема є результатом співпраці Microsoft з компанією Canonical, розробником Ubuntu. Вперше WSL з'явилася в Insider Preview Windows 10 build 14316 - збірці, випущеної в квітні 2016 г. Це дало можливість інтегрувати в Windows дистрибутив Ubuntu, доступ до якого здійснюється за допомогою командної оболонки Bash, оскільки графічний інтерфейс в цій інтеграції передбачений не був.

У Microsoft пояснили, що рішення поєднати Linux і Windows було прийнято після отримання великої кількості відповідних прохань від розробників. Вони хотіли, щоб в Windows було простіше створювати вільне ПЗ. Після установки Ubuntu розробник може запускати скрипти Bash, користуватися інструментами командного рядка Linux, такими як sed, awk і grep, а також використовувати Ruby, Git і Python всередині Windows. У серпні 2016 р користувачі інтернету підтвердили, що всередині Windows 10 можна запустити Unity - робочий стіл Ubuntu, що дає можливість працювати в повному десктопном оточенні Linux.

 

Джерело http://internetua.com

Метки: linux  

Просмотров: 26


Комментарии

Имя:

code Код:

right