Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 09 август 2017

icon comment 0 Комментариев

Людство - побічний «продукт» зірок, а чорні діри - джерело золота, платини і урану

b2f7cb716bf605138ec6d2bd6e93af7b.jpg

Астрономи неодноразово приходили до висновку, що людство - побічний «продукт» зірок. Так, за словами відомого американського вченого Карла Сагана, всі ми зроблені з зоряного пилу: «Азот в нашій ДНК, кальцій в наших зубах, залізо в нашій крові були створені в надрах вмираючих зірок». Дослідники Центру астрофізики і космічних наук Сан-Дієго (США) пішли далі і задалися питанням виникнення важких елементів таблиці Менделєєва - золота, платини і урану.

Вони спробували з'ясувати, чи пов'язано їх походження з зірками. Відповідно до гіпотези вчених, до утворення даних речовин причетні невеликі чорні діри. Дірки починають взаємодіяти з нейтронними зірками, а згодом повністю поглинають їх, зазначає Вокруг света. Завершуючи свою «життя», поглинені зірки викидають в космос холодне речовина нейтрона. Потім воно видозмінює свою структуру, нагрівається і утворює елементи, подібні платині, урану і золота.

Цими процесами дослідники пояснюють невелику кількість нейтронних зірок в галактичному центрі і карликових галактиках - вони постійно руйнуються первинними чорними дірами.

Взаємодія зірок з чорними дірами і їх подальше поглинання також призводить до виникнення інших явищ, яким поки немає пояснення. Так, астрономи помічали під час цих процесів спалаху інфрачервоного світла, радіовипромінювання і вивільнення позитронів.

Деякі вчені вважають, що невеликі чорні діри стали побічним явищем Великого вибуху. Тепер такі утворення являють невелику частку «темної матерії» - це невидима субстанція, яка майже не вступає ні в які реакції ні з чим у Всесвіті

 

Джерело http://argumentua.com

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right