Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 26 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Кофемашина заразила комп'ютери нафтохімічного заводу здирницькі ПО

ib_487898_e050d711331261667c48a507430982bc.jpgКомп'ютери одного з європейських нафтохімічних заводів виявилися заражені здирницькі ПО через кавомашини, яка була підключена до мережі локального диспетчерського пункту підприємства. Про цей випадок розповів один з користувачів форуму Reddit під псевдонімом C10H15N1.

За словами C10H15N1, інцидент стався місяць тому. Сам він займає посаду інженера-хіміка в компанії, якій належить ряд нафтохімічних заводів в Європі. На кожному заводі існує локальний диспетчерський пункт, де оператори спостерігають за роботою систем. Моніторинг всіх заводів здійснюється віддалено з центрального диспетчерського пункту. При виникненні проблеми оператори локального диспетчерського пункту звертаються до центрального і неполадка усувається віддалено або оператору передаються інструкції щодо вирішення проблеми.

Як розповів C10H15N1, в один із днів на центральний диспетчерський пункт надійшов дзвінок від одного з операторів, який повідомив про вихід з ладу всіх комп'ютерів локального диспетчерського пункту. При цьому всі системи заводу працювали нормально, постраждала тільки система моніторингу. Як виявилося, комп'ютери були заражені здирницькі ПО (по всій видимості, мова йде про здирників WannaCry - прим. Ред.), Що досить дивно, оскільки вони фізично ізольовані від зовнішнього середовища і знаходяться у внутрішній мережі.

Після переустановлення операційної системи на постраждалих комп'ютерах, що працюють під управлінням Windows XP, інфікування відбувалося повторно. З'ясувалося, що причина полягала в зараженій кавомашині, яку співробітники компанії по сервісному обслуговуванню підключили до ізольованої мережі Wi-Fi і внутрішньої мережі диспетчерського пункту.

 

Джерело http://internetua.com/

Просмотров: 16


Комментарии

Имя:

code Код:

right