Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 13 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Головний шрифт Microsoft виявився в центрі корупційного скандалу

ib_484013_paki600.jpgШрифт Calibri, який Microsoft широко застосовує з 2007 р, став вирішальним доказом у розслідуванні корупційного скандалу в Пакистані. Прем'єр-міністр країни намагався довести свою невинність за допомогою паперів, датованих 2006 р Оскільки документи були створені з використанням Calibri, який ще не застосовувався в 2006 р, стало зрозуміло, що вони фальшиві.

Скандал в Пакистані

Шрифт Calibri, який використовується за умовчанням в багатьох продуктах Microsoft, виявився в центрі корупційного скандалу. Скандал розгорівся навколо фігури пакистанського прем'єр-міністра Наваза Шаріфа (Nawaz Sharif), який, імовірно, витягував незаконну вигоду з перебування на своїй посаді починаючи з 1990-х рр. Принаймні, про це свідчать деякі документи так званого Панамського архіву, який став надбанням громадськості в 2016 р

Розслідуванням у справі Шаріфа займається Об'єднана слідча група, в яку входять представники поліцейських, військових і фінансових кіл Пакистану. За даними пакистанського видання Al Jazeera, наслідок побачило «великі прогалини» в звіті Шаріфа про сімейні доходи. Цього вистачило, щоб рекомендувати справу до передачі в суд.

У відповідь на це дочка і політична спадкоємиця прем'єр-міністра Марьям Наваз (Maryam Nawaz) надала слідству документи, які нібито доводять невинність її батька. Папери датуються 2006 г. Однак експерти виявили, що документи створювалися з використанням Calibri - шрифту, який Microsoft ввела в ужиток тільки в 2007 р Таким чином слідство дійшло висновку, що документи Наваз були створені пізніше зазначеної в них дати. До численних злочинів сім'ї Наваз тепер може бути доданий підроблення, пише ресурс The Next Web.

шрифт Calibri

Сімейство шрифтів Calibri було розроблено дизайнером Лукасом де Гроот (Lucas de Groot) в 2004 р Шрифт був вперше представлений публіці 30 січня 2007 року, разом з Microsoft Office 2007 і Windows Vista. Він став шрифтом за замовчуванням в таких продуктах як Word, PowerPoint, Excel, Outlook і WordPad. До цього в Word за замовчуванням використовувався Times New Roman, а в PowerPoint, Excel, Outlook і WordPad - Arial. Calibri залишався шрифтом за замовчуванням в Microsoft Office 2010, 2013 і 2016, також використовується за умовчанням в Office для Mac 2016.

Calibri є частиною колекції шрифтів ClearType, представленої в Windows Vista. ClearType - це технологія згладжування тексту для кращого його відображення на LCD-моніторах, запатентована Microsoft. Технологія заснована на роботі з субпикселов (одна третина пікселя) і перерозподілі яскравості. За крос-патентного угоди цей же метод використовує Apple, з сімейства Linux технологію підтримує Ubuntu. Поширення ClearType забезпечило довге життя шрифту Calibri.

Що таке «Панамський архів»

«Панамський архів» - це пакет внутрішніх документів мальтійської юридичної фірми Mossack Fonseca, переданий невідомою особою німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung в 2015 р Архів обсягом близько 2,6 ТБ містить приблизно 11,5 млн документів. Папери, що проливають світло на офшорні операції, компрометують багатьох відомих політиків, спортсменів і бізнесменів. Угоди датуються в проміжку від початку 1970-х рр. до 2016 р

Оскільки у Sueddeutsche Zeitung не було ресурсів для аналізу всього масиву даних, вона звернулася в Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), який запросив сприяння у різних видань. У вивченні документа брали участь близько 400 журналістів з різних країн. У квітні 2016 року вони оприлюднили результати дослідження.

 

Джерело http://internetua.com

Просмотров: 12


Комментарии

Имя:

code Код:

right