Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 08 апрель 2017

icon comment 0 Комментариев

Фахівці придумали новий спосіб охолодження комп'ютерних процесорів

ib_453058_xeju2tgyefkpa2uevefhq1eqq4rtvu.jpg

На сьогоднішній день для охолодження електронних систем в більшості випадків використовуються різноманітні радіатори. Зазвичай вони охолоджуються або повітряним потоком, або рідиною, що циркулює по замкнутій системі.

Однак вчені з Університету Дьюка спільно з фахівцями Intel придумали новий спосіб відведення тепла від високопродуктивних електронних компонентів. Вони пропонують використовувати для цього спеціальну камеру з невеликою кількістю води.

Природно, лити воду на електронні компоненти ніхто не планує. Вчені пропонують створити компактну герметичну камеру. Її можна встановлювати на "гарячі" електронні компоненти. При цьому всередині камера буде складатися з супергідрофобних і пористих поверхонь, між якими і зможе переміщатися невелика кількість вологи.

За задумом фахівців, невелика кількість вологи буде випаровуватися з пористих поверхонь, осідати на супергідрофобних частинах камери, збиратися у великі краплі, а потім падати назад на пористі поверхні.

Вчені впевнені, що їх розробка має великий потенціал і працює в рази ефективніше існуючих систем охолодження. Правда, для впровадження подібної технології фахівцям ще належить вирішити цілий ряд проблем.

 

Джерело: 4pda.ru

Просмотров: 11


Комментарии

Имя:

code Код:

right