Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 14 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Фізики створили 51-кубітний повністю програмований квантовий комп'ютер

3a71cbacbf412806ac7f6c041d307a04.jpg

Розробниками з Росії та США під керівництвом Михайла Лукина, співзасновника Російського квантового центру і професора Гарвардського університету, розробила програмований 51-кубітний квантовий комп'ютер. Він є найскладнішою системою подібного роду і вона вже показала на що здатна. З її допомогою фізики передбачили деякі раніше невідомі ефекти в системі з безлічі частинок. Суть відкриття в тому, що при згасанні збудження в системі можуть залишатися фактично нескінченно деякі типи коливань. Більш того, вони можуть утримуватися в системі.

Як зазначається, для класичних комп'ютерів таке завдання майже не вирішується. При цьому розробники мають намір «згодувати» квантовому комп'ютера класичний алгоритм Шора для розкладання чисел на прості множники. Це ще одна задача, яка «не по зубах» класичним комп'ютерам.

Відзначається, що система створена на холодних атомах, утримуваних оптичними пінцетами (пастками). Інший варіант квантового комп'ютера - надпровідні квантові кубіти. Відзначимо, що в IBM раніше створили квантовий комп'ютер з 17 бітів.

 

Джерело http://tehnot.com/

Просмотров: 12


Комментарии

Имя:

code Код:

right