Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 02 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Експерти фіксують зростання числа шкідливого ПЗ для Linux

ib_479638_7ca086b3d85d402589cd387c39edb786.jpgНезважаючи на спад в появі нових різновидів шкідливого ПО в цілому, число шкідливий для Linux і пристроїв зі сфери «Інтернет речей» продовжує рости. Зокрема, в рейтингу найбільш поширених загроз в першому кварталі 2017 року частка шкідливого ПО для Linux склала 36%. Такі дані наводяться в дослідженні компанії WatchGuard. В цілому в першому кварталі 2017 року експерти виявили понад 7 млн ??варіантів шкідливого ПЗ.

Згідно з доповіддю, ефективність антивірусних рішень в тому, що стосується виявлення нових загроз продовжує знижуватися. Протестовані експертами антивіруси не змогли виявити 38% нових варіантів шкідливих програм, виявлених в першому кварталі 2017 року, тоді як в четвертому кварталі минулого року цей показник становив 30%.

У минулій чверті найбільш поширеними стали атаки типу drive-by і атаки на браузери. За даними дослідників, 82% атак були спрямовані на web-сервери (та інші web-сервіси).

Також з'ясувалося, що зловмисники продовжують експлуатувати уразливість StageFright. У нинішньому році атаки з експлуатацією даної уразливості виявилися в списку найбільш поширених. Нагадаємо, про проблему StageFright стало відомо в липні 2015 року. Як тоді повідомлялося, більше 950 мільйонів смартфонів і планшетів на базі Android версій з 2.2 до 5.1 (включаючи складання Lollipop і KitKat) містять дану уразливість. Проексплуатувати помилку, атакуючий може віддалено отримати доступ до цільового пристрою, наприклад, шляхом відправки шкідливого MMS-повідомлення. Для проведення подібної атаки потрібно знати лише номер телефону жертви.

В цілому експерти відзначають зниження числа загроз на 52% в порівнянні з четвертим кварталом 2016 року. На їхню думку, спад пояснюється відсутністю сезонних шкідливих кампаній, приурочених до періоду передноворічних розпродажів і інших свят. Саме в період свят спостерігалося зростання числа шкідливого ПЗ.

 

Джерело http://internetua.com/

Просмотров: 13


Комментарии

Имя:

code Код:

right