Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 02 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Для WannaCry знайдений WannaKey

Спосіб боротьби з вірусом WannaCry знайдений. Французький експерт Адрієн Гинье (Adrien Guinet) з компанії Quarkslab знайшов новий спосіб для отримання ключів розшифровки WannaCry абсолютно безкоштовно. Спосіб працює тільки в операційній системі Windows XP.

У процесі шифрування зловредів WannaCry генерує на комп'ютері жертви відкритий і закритий ключі, які служать для шифрування і розшифровки файлів користувача.

Щоб запобігти можливості отримання доступу до закритого ключа для дешифрування файлів, WannaCry стирає цей ключ з системи, тому у жертви залишається єдиний вихід - заплатити викуп.

Проте, була виявлена ??закономірність: WannaCry не стирає прості номери ключів з пам'яті до моменту очищення асоціативної пам'яті.

20170627-0007-w800.jpg

Ця особливість і була використана для створення інструменту дешифрування під назвою WannaKey, який намагається виявити дві числові комбінації, які використовуються для генерації ключів шифрування з памяті.
Гінье зазначає: "Додаток перевіряє наявність ключів дешифрування в процесі wcry.exe, який генерує закриті RSA ключі. Особливість полягає в тому, що CryptDestroyKey і CryptReleaseContext не стирає прості числа з пам'яті до звільнення асоціативної пам'яті ".

Це означає, що метод буде працювати, тільки якщо:
Заражений комп'ютер не був перезавантажений після зараження. Асоціативна пам'ять не була виділена і стерта яким-небудь іншим процесом. Експерт попереджає, що інструмент допоможе, тільки якщо комп'ютер не перезавантажувався після зараження і навіть в цьому випадку не завжди вийде успішно дешифрувати файли.

Помилка не була допущена кіберзлочинцями, вони просто використовували Windows Crypto API.
Ще один дослідник безпеки Бенжамін Делфі (Benjamin Delpy) розробив просту у використанні програму під назвою WanaKiwi. Вона використовує відкриття Гинье, яке спрощує процес дешифрування заблокованих WannaCry файлів.

 

Джерело http://portaltele.com.ua

Просмотров: 21


Комментарии

Имя:

code Код:

right