Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 07 август 2017

icon comment 0 Комментариев

День, коли комп'ютер пішов проти комп'ютера

ib_492078_454868.jpg7 серпня 1970 року відбувся перший шаховий турнір між комп'ютерами. Кращі обчислювальні машини з алгоритмами з дослідних інститутів зійшлися в «відбірковому турі», щоб потім битися в шаховій партії з людиною.

Чемпіонат не виглядав зборищем любителів ноутбуків або комп'ютерним клубом зразка 1990-х років - в ті часи шахові програми могли подужати тільки суперкомп'ютери розміром з кімнату. Їх, правда, спочатку проектували під дослідження в ядерній енергетиці та інші наукові розрахунки, але ніхто не був проти того, щоб пограти на робочому комп'ютері зіставити найпотужніші обчислювальні машини в світі з інтелектом шахістів.

Перемогла в цій сутичці махина за авторством виробника суперкомп'ютерів Control Data Corporation. Погляньте на фотографію - на ній зображена трохи пізніша модифікація CDC 6600 (модель CDC 6400 просто ніхто не спромігся сфотографувати в нормальній якості), яка зі своїм арифметичне-логічним пристроєм і 10 периферійними процесорами долає лише 1 млн інструкцій (MIPS) в секунду. Для порівняння - малопотужний нетбук восьмирічної давності працює в 3300 разів швидше.

Шахісти, природно, посміювалися над тупуватими комп'ютерами і не вважали їх своїми конкурентами. У 1968 році майстер з шахів Девід Леві посперечався, що ще 10 років поспіль комп'ютери не зможуть його обіграти ... і виграв суперечку! Правда, в 1989 році комп'ютер Deep Thought, який випустила IBM, обіграв самовпевненого гросмейстера.

Але самий захоплюючий шаховий поєдинок людини і комп'ютера стався в 1997 році, коли комп'ютер за авторством все тієї ж IBM перехитрив Каспарова і виграв партію за 45 ходів при тому, що більшу частину часу перевага була за гросмейстером.
А все тому, що програмісти не продумати програму до кінця і, коли комп'ютер став програвати, він «заглючить» і зробив спонтанний хід фігурою, який збив з пантелику кращого шахіста в світі. Каспаров став шукати підступ в діях машини, через що втратив пильність і майже відразу програв їй партію.

 

Джерело http://internetua.com

Просмотров: 15


Комментарии

Имя:

code Код:

right