Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 15 май 2017

icon comment 0 Комментариев

Атака WannaCry: як захистити комп'ютер від небезпечного вірусу

Фахівці радять не нехтувати оновленнями Windows і пам'ятати, що сам по собі вірус не скачується

Найпростішим способом захиститися від вірусу WannaCry є установка всіх актуальних оновлень від Microsoft. Про це пише AIN.

Уразливість вперше виявили ще в лютому 2017 року, а вже в березні компанія представила оновлення для Windows, яке блокує поширення вірусу. У користувачів легальної версії Windows оновлення встановлюються автоматично, але варто все ж перевірити наявність останній версій. Якщо встановлена більш стара версія Windows, захист для неї можна знайти тут.

Також Microsoft внесла інформацію про вірус WCry в власний безкоштовний антивірус Windows Defender. Його можна завантажити і встановити собі на комп'ютер. Якщо у вас вже є антивірус від сторонньої компанії, варто перевірити наявність останніх оновлень і переконатися, що там є захист від WCry.

Головне, що необхідно пам'ятати: вірус сам по собі не активується. Щоб він запустився, користувач повинен зробити деяку дію. Зокрема, відкрити лист і клікнути по посиланню.

Щоб не турбуватися за збереження своїх даних, варто також зробити їх резервну копію.

Також один з блогерів наводить витяг з форуму Лабораторії Касперського. Рекомендації з лікування:

  •     Переконайтеся, що включили рішення безпеки.
  •     Встановіть офіційний патч (MS17-010) від Microsoft, який закриває уразливість сервера SMB, використовувану в цій атаці.
  •     Переконайтеся, що в продуктах "Лабораторії Касперського" включений компонент "Моніторинг системи".
  •     Перевірте всю систему. Виявивши шкідливу атаку як MEM: Trojan.Win64.EquationDrug.gen, перезавантажте систему. Ще раз переконаєтеся, що встановлені виправлення MS17-010.


Нагадаємо, в п'ятницю, 12 травня стало відомо про масштабну кібератаку. Лікарні та телекомунікаційні компанії по всьому світу стали жертвами хакерів-вимагачів. Повідомлялося, що у установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп'ютери "поставлять на лічильник": ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять свої файли назавжди.

При цьому творці вірусу-здирника WannaCry обійшли яка зупинила його обмеження. Раніше завдяки одному з користувачів вдалося зупинити поширення вірусу. Він зареєстрував домен з ім'ям iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, назва якого містилося в коді вірусу.

 

Джерело сегодня

Просмотров: 19


Комментарии

Имя:

code Код:

right