Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 29 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Астрономи знайшли в космосі екзолуни з можливою життям

zatmenie.jpg

Астрономи оголосили про можливе відкриття першої «екзолуни», тобто планети, що обертається навколо іншої планети - за межами Сонячної системи. Відкриття зроблене завдяки орбітальному телескопу "Кеплер".

Про своє можливе відкриття повідомили в електронній бібліотеці arXiv.org відомі астрономи Девід Кіппінг і Алекс Тічи. Поки вони обережно говорять, що знайдений лише кандидат на роль екзолуни і потрібні ще докази перших висновків, але настрій вчених дуже оптимістичний.

Відкриття важливо з тієї точки зору, що на думку Кіппінг і Тічи, життя може існувати не тільки на поверхні повноцінних «двійників» Землі, а й на місяцях планет-гігантів, які перебувають всередині «зони життя» і знаходяться всередині потужного магнітного щита їх «великого брата».

При це раніше знаходили великі екзопланети, схожі за розмірами з Марсом, але повноцінної місяця у цих планет виявлено не було. Можливо ще й через те, що аналоги земної Місяця просто невидимі для «Кеплера» та інших телескопів.
Однак Тічи і Кіппінг стали накладати один на одного знімки «Кеплера», як планети проходить по диску світила. Таким чином їм довелося обробити фотографії 280 планет. Вони припустили, що якщо у планети є місяць, то її можна буде засікти у вигляді міні-затемнення.

Завдяки цьому методу вчені вирахували досить велику екзолуни, розміром з Іо - одним з найбільших супутників Юпітера.
Ця місяць, як розповідають вчені, обертається навколо планети Kepler-1625b, зменшеного аналога Сатурна, чий радіус в 6 разів більше, ніж у Землі. Планета-гігант робить один оборот навколо світила за приблизно 287 днів і знаходиться практично посередині «зони життя».

У жовтні астрономи мають намір повторити спостереження вже за допомогою «Хаббла» і остаточно встановити, чи є цей об'єкт місяцем і чи може в теорії там існувати життя.

 

Джерело http://24news.com.ua

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 17


Комментарии

Имя:

code Код:

right