Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 13 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Астрономи знайшли нові сліди існування "планети ікс"

Планетологи з Іспанії виявили незвичайні аномалії в русі комет і астероїдів за орбітами Плутона і Нептуна, вказали в черговий раз на існування гігантської "планети ікс", йдеться в статті, опублікованій в журналі MNRAS Letters.

    "Якщо ці об'єкти поводяться так само, як комети у Юпітера, то тоді ми виявили свідоцтва того, що вони активно взаємодіють з великої планетою, розташованої на відстані в 300-400 астрономічних одиниць від Сонця. Ми вважаємо, що ті речі, які ми бачимо, не можна просто списати на помилки спостережень ", - розповідає Карлос де ла Фуенте Маркос (Carlos de la Fuente Marcos) з Мадридського університету (Іспанія).

На початку січня минулого року два відомих планетолога, Браун і Костянтин Батигін, його колега по Каліфорнійському технологічному інституту, оголосили про те, що їм вдалося обчислити положення загадкової "планети ікс" - дев'ятої планети Сонячної системи, віддаленої від Сонця на 41 мільярд кілометрів і важить в 10 разів більше, ніж Земля.

Завдяки величезної відстані до цієї планети - один оборот навколо Сонця "планета ікс", за оцінками вчених, робить за 15 тисяч років - ми поки не знаємо, де вона знаходиться, і у нас немає ніяких свідоцтв її існування, крім дивного характеру руху цілого ряду карликових планет і астероїдів в поясі Койпера.

Незважаючи на тривалі пошуки "планети ікс", якими зараз займаються відразу десять великих груп астрономів, поки її слідів вченим так і не вдалося знайти. Це змусило багатьох з них вважати, що дев'ятої планети Сонячної системи не існує, і що її сліди виникли в даних Батигіна і Брауна через випадковi збіги в орбітах того невеликого числа карликових планет за орбітою Плутона, які нам зараз відомі.

Де ла Фуенте Маркос і його колеги прийшли до висновку, що насправді "планета ікс" все-таки існує, побудувавши надточну модель околиць Сонячної системи і проаналізувавши те, як рухаються комети і астероїди, що мешкають в поясі Койпера.

Як пояснює іспанська астроном, його цікавило одна малопоміта властивість цих комет - то, в яких точках вони перетинають площину Сонячної системи, якщо їх орбіта сильно нахилена по відношенню до орбіт більшості планет. Розташування цих точок, за словами де ла Фуенте Маркоса, буде сильно відрізнятися для тих випадків, якщо "планета ікс" існує або відсутній.

Якщо планета Батигіна і Брауна є фікцією, то ці точки повинні бути розкидані по простору абсолютно випадковим чином, а в іншому випадку вони будуть сконцентровані в двох певних регіонах Сонячної системи, куди їх буде "зганяти" тяжіння "планети ікс".

Проаналізувавши рух 28 подібних комет і 24 астероїдів-кентаврів, де ла Фуенте Маркос і його колеги виявили, що їх орбіти перетинали площину Сонячної системи в двох точках, віддалених від Сонця приблизно в 300 і 400 разів більше, ніж Земля. Як вважають вчені, це є ще одним свідченням на користь існування "планети ікс".

 

Джерело http://socportal.info

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 21


Комментарии

Имя:

code Код:

right