Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 20 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Астрономи НАСА «зловили» тінь карликової планети на поверхні Землі

kosmos.jpg

Наукова команда зонда New Horizons отримала перші фотографії тіні карликової планети 2014 MU69, наступної мети міжпланетної станції НАСА, і тим самим підтвердила, що цей «предтеча» Плутона дійсно існує.

Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на сайт агентства.

«В цілому ми витратили близько шести місяців на вирішення цього завдання, об'єднавши зусилля трьох космічних обсерваторій, 24 мобільних наземних телескопів і авіаційної обсерваторії SOFIA. Нам вперше вдалося точно виміряти форму і розміри 2014 MU69, до вивчення якого ми приступимо всього через 17 місяців. Тепер у нас з'явилася впевненість у тому, що New Horizons впорається зі своїм завданням », - заявив Алан Стерн, керівник місії.

У жовтні та на початку листопада минулого року, після передачі найцікавіших знімків Плутона і його супутників і важливих наукових даних, зонд New Horizons зробив серію з чотирьох циклів розгону і маневрів, які дозволять йому зустрітися в січні 2019 року з койперовскім об'єктом 2014 MU69.

На поточний момент New Horizons подолав приблизно половину шляху до 2014 MU69, проте вчені вже зараз готуються до «рандеву» зонда з можливим зразком первинної матері Сонячної системи, вивчаючи його за допомогою космічних і наземних телескопів.

У червні цього року астрономи спробували вперше простежити за тим, як 2014 MU69 проходить по диску і затуляє світло далекої зірки. Ці спостереження привели до несподіваних результатів - астрономам не вдалося побачити «тіні» карликової планети, через що у них виникли сумніви в тому, що вона взагалі існує.

Стерн і його колеги провели повторні спостереження за 2014 MU69, розмістивши кілька потужних мобільних телескопів на півдні Аргентини, куди, як показували розрахунки астрономів, повинна була впасти тінь від 2014 MU69 в понеділок, 17 липня.

На цей раз вченим посміхнулася удача - їм вдалося побачити те, як карликова планета закрила собою світло однієї з далеких зірок, і отримати фотографії її «тіні» на поверхні Землі і перші досить точні дані по її розмірам і формі.

Попередній аналіз даних показує, що 2014 MU69 дійсно існує і є поодиноким небесним тілом. Повний аналіз зібраних знімків зажадає ще кілька тижнів, і вчені сподіваються представити публіці перші дані по фізичним властивостями 2014 MU69 найближчим часом.

 

Джерело hvylya.net

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 17


Комментарии

Имя:

code Код:

right