Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 20 июль 2017

icon comment 0 Комментариев

Астрономи НАСА «зловили» тінь карликової планети на поверхні Землі

kosmos.jpg

Наукова команда зонда New Horizons отримала перші фотографії тіні карликової планети 2014 MU69, наступної мети міжпланетної станції НАСА, і тим самим підтвердила, що цей «предтеча» Плутона дійсно існує.

Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на сайт агентства.

«В цілому ми витратили близько шести місяців на вирішення цього завдання, об'єднавши зусилля трьох космічних обсерваторій, 24 мобільних наземних телескопів і авіаційної обсерваторії SOFIA. Нам вперше вдалося точно виміряти форму і розміри 2014 MU69, до вивчення якого ми приступимо всього через 17 місяців. Тепер у нас з'явилася впевненість у тому, що New Horizons впорається зі своїм завданням », - заявив Алан Стерн, керівник місії.

У жовтні та на початку листопада минулого року, після передачі найцікавіших знімків Плутона і його супутників і важливих наукових даних, зонд New Horizons зробив серію з чотирьох циклів розгону і маневрів, які дозволять йому зустрітися в січні 2019 року з койперовскім об'єктом 2014 MU69.

На поточний момент New Horizons подолав приблизно половину шляху до 2014 MU69, проте вчені вже зараз готуються до «рандеву» зонда з можливим зразком первинної матері Сонячної системи, вивчаючи його за допомогою космічних і наземних телескопів.

У червні цього року астрономи спробували вперше простежити за тим, як 2014 MU69 проходить по диску і затуляє світло далекої зірки. Ці спостереження привели до несподіваних результатів - астрономам не вдалося побачити «тіні» карликової планети, через що у них виникли сумніви в тому, що вона взагалі існує.

Стерн і його колеги провели повторні спостереження за 2014 MU69, розмістивши кілька потужних мобільних телескопів на півдні Аргентини, куди, як показували розрахунки астрономів, повинна була впасти тінь від 2014 MU69 в понеділок, 17 липня.

На цей раз вченим посміхнулася удача - їм вдалося побачити те, як карликова планета закрила собою світло однієї з далеких зірок, і отримати фотографії її «тіні» на поверхні Землі і перші досить точні дані по її розмірам і формі.

Попередній аналіз даних показує, що 2014 MU69 дійсно існує і є поодиноким небесним тілом. Повний аналіз зібраних знімків зажадає ще кілька тижнів, і вчені сподіваються представити публіці перші дані по фізичним властивостями 2014 MU69 найближчим часом.

 

Джерело hvylya.net

Метки: Наука   космос  

Просмотров: 10


Комментарии

Имя:

code Код:

rss livejournal Telegram twitter google facebook
Облако меток

 amd   android   apple   asus   chrome   facebook   firefox   galaxy   games   google   htc   huawei   intel   ios   iphone   lenovo   lg   linux   macos   meizu   microsoft   msi   nokia   nvidia   oneplus   radeon   ryzen   samsung   spectre   ssd   windows   xiaomi   биткоин   видео   вольногорск   интернет   искусственный интеллект   картины   космос   наука   юмор 

Все метки


right
| Важно!!! |  Городские новости |  Транспорт города |  Фотогалерея |  Справочная |  Афиша |  Интересное в мире |  Разное | Сайт місцевих садоводів |


Администрация сайта не всегда разделяет мнение авторов статей
и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

Copyright © 2009-2018 https://vln.dp.ua/