Вольногорск

информационный


left

icon user Новости науки и техники 21 июнь 2017

icon comment 0 Комментариев

Ілон Маск почав продавати квитки на Місяць

2.jpg

Американський мільярдер, засновник космічної корпорації SpaceX, Ілон Маск знову приголомшив світ амбітними планами освоєння космосу. Підприємець оголосив, що не пізніше кінця наступного року компанія готова відправити двох космічних туристів до Місяця.

Якщо затія вдасться, ці двоє стануть першими за більш ніж 40 років людьми, що відправилися до Місяця.

Про свої плани Маск заявив напередодні ввечері в ході телефонної прес-конференції для невеликого числа журналістів. За його словами, двоє потенційних кандидатів самі звернулися в компанію SpaceX з питанням, чи є можливість відправити їх в тижневу подорож, в ході якого корабель злітає до Місяця, зробить виток навколо неї (без посадки) і повернеться на Землю.

«Це буде довгий виток навколо Місяця», - пояснив бізнесмен. У компанії оголосили, що запуск може відбутися вже в кінці 2018 року. Планується, що політ буде проходити в автоматичному режимі, хоча для його здійснення туристам доведеться пройти тренування на випадок непередбачених обставин. При цьому Маск не уточнив, в яку суму обійдеться ця космічна прогулянка.

«Це буде трохи більшою, ніж вартість пілотованої місії до МКС», - сказав Маск.

Відомо, що двоє кандидатів вже виплатили організаторам польоту необхідний депозит. Поки вони виявили бажання не оголошувати свої імена, Маск теж не обмовився про них, сказавши лише, що вони знайомі один з одним. Крім того, вже є й інші бажаючі, котрі проявили інтерес до подібних комерційним експедиціям.

Оголошено місячних планів стало сюрпризом, незважаючи на те що про якийсь важливий оголошенні в SpaceX оголосила за добу до нього. Ходили чутки, що в компанії може прозвучати якесь фінансове заяву або мова піде про розробку нового космічного костюма.

Раніше компанія не раз привертала до себе підвищену увагу несподіваними заявами про грандіозні космічні плани. Так було після оголошення Маском планів по відправці на Марс пілотованих місій і заселення планети людьми.


Було оголошено, що вже в 2018 році компанія Ілона Маска планує відправити безпілотну дослідницьку місію на Марс Red Dragon, правда, пізніше терміни зрушилися і називався вже 2020 рік.

Відправити людей до Місяця планується на споруджуваної зараз важкої ракети Falcon Heavy, перший запуск якої намічений на літо цього року. В даний час вартість одного запуску цієї ракети, яка здатна виводити до 50 тонн на низьку і до 22 тонн - на геоперехідну орбіту, оцінюється в $ 90 млн.

Кораблем, на якому полетять туристи до Місяця, стане пілотована версія корабля Dragon, яка в даний час розробляється в компанії. Відправка пілотованих місій стане важливим кроком для компанії, яка поки що має контракти з NASA на відправку вантажів до МКС. Планується, що перший політ пілотована версія корабля Dragon зробить в кінці 2017 року - він відправиться до МКС в автоматичному безпілотному режимі.

Наступна, пілотована, місія запланована на другий квартал 2018 року.

В даний час SpaceX вже має контракт на відправку до МКС в середньому чотирьох місій в рік, три з яких - вантажні, одна - пілотована. І хоча з технічної точки зору відправка людей до Місяця здійсненна силами компанії, експерти галузі сумніваються, що зробити це вдасться в заявлені терміни. «Витримка термінів - не найсильніша сторона SpaceX», - заявила New York Times Мері Діттмар, глава Коаліції по глибокому вивченню космосу.

І ракета Falcon Heavy, і корабель Dragon 2 повинні були стати в стрій кілька років тому, а в дійсності ще не літали. «Це виглядає ризиковано. Я знаходжу дивним, що такі оголошення робляться, коли в SpaceX ще не навчилися доставляти людей на навколоземну орбіту », - вважає Діттмар.

Відправлення туристів стане першим польотом людини на Місяць з часів останньої експедиції за програмою «Аполлон» в 1972 році. Зараз в NASA розробляють свою надважку ракету Space Launch System з кораблем Orion, які зможуть відправляти астронавтів в далекі космічні експедиції.

У NASA поспішили випустити вітальне повідомлення у відповідь на заяву про місячних планах Ілона Маска. «NASA бажає своїм партнерам по галузі досягнення нових висот. Ми будемо тісно працювати з компанією SpaceX, щоб допомогти їм виконати свої контрактні зобов'язання по поверненню пілотованих запусків на американську землю і відправлення вантажів на МКС », - йдеться в заяві агентства.

 

Джерело http://rusjev.net

Просмотров: 18


Комментарии

Имя:

code Код:

right