Вольногорск

информационный


left

icon user Sheba 27 октябрь 2015

icon comment 0 Комментариев

В Україні стартував продажі Petcube, вчені навчилися друкувати життєво важливі органи людини на звичайному 3D-принтері, унікальний ліхтарик Lumen, котрий працює без батарейки.

Унікальна розробка українців

Українці зможуть бавитися та стежити за своїми домашніми улюбленцями на відстані. Petcube – нашуміла розробка вітчизняних стартаперів – виходить на ринок в Україні. Продажі у магазинах електроніки стартують відсьогодні, також розумний ґаджет можна замовити і на самому сайті проекту.

Petcube – це алюмінієва "коробка" із вмонтованою камерою, мікрофоном та динаміком. Пристрій підключається до Wi-Fi та дає змогу господареві не лише стежити онлайн за домашніми тваринами, а й чути та розмовляти з ними зі свого смартфона. Лазерна указка дозволяє навіть погратися зі своїм чотирилапим другом з будь-якої точки світу.

Ціна такого задоволення в українських магазинах – 5,5 тисяч гривень.

Друкування органів на 3D-принтері

Досі друкувати життєво важливі органи людини на 3D-принтері видавалося проблематичним через невідповідність сировини для друку: сучасні принтери друкують тривимірні об’єкти здебільшого з пластику та металу, в той час як для створення біологічних структур необхідні м’які матеріали, сумісні з живими тканинами.

Однак для 3D-друку гелеподібна сировина не підходить, оскільки вона деформується під власною вагою. Проблему вирішила група дослідників з американського Університету Карнегі-Меллон.

Вони використали як матрицю інший, більш стійкий гель на основі желатину. Сировиною ж безпосередньо для друку стали білки та полісахаридами. За допомогою цієї технології вчені вже надрукували штучні аналоги людських судин і навіть серця.

Нова методика суттєво здешевлює створення складних біологічних структур, друк яких досі був можливий лише на спеціальних 3D-принтерах.

Ліхтарик Lumen

Цьому ліхтарику не потрібні батарейки: він заряджається від тепла людського тіла. "Вічним" таке джерело світла є не зовсім. Компактний світлодіодний ліхтарик Lumen черпає енергію від термоелектричного генератора: керамічна пластинка виробляє електрику за рахунок різниці температур у верхній та нижній її частинах мінімум 9 градусів Цельсія.

Так, при нормальній температурі пальця людини 36,6 градусів та температурі повітря близько 28, ліхтарик виробляє струм силою 15 міліампер та напругою 3 вольти. Цього достатньо, наприклад, щоб підсвітити собі у темному під'їзді, та знайти ключі, щоб відкрити двері.

Що більша різниця температур – то більше електрики він генерує.

В алюмінієвому корпусі Lumen, розміром з сірникову коробку, важить 35 грамів, у титановому – 45. Сума пожертви для попереднього замовлення на Kickstarter’і мінімум 35 доларів.

http://24tv.ua/news/showNews.do?u_prodazh_nadiyshla_nashumila_rozrobka_ukrayintsiv_vcheni_nadrukuvali_sertse_na_3dprinteri&objectId=624843&tag=innovatsiyi

Просмотров: 144


Комментарии

Имя:

code Код:

right