Вольногорск

информационный


left

icon user Sheba 27 декабрь 2015

icon comment 0 Комментариев

ТОП-5 новин про економічні реформи 21-25 грудня 2015

1. В 2016 РОЦІ ВСІ ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ ПЕРЕЙДУТЬ В ЕЛЕКТРОННИЙ ФОРМАТ

Народні депутати 244 голосами підтримали законопроект №3559 “Про публічні закупівлі”, який забезпечує законодавче підґрунтя для другого етапу реформи системи держзакупівель. Тепер електрона система держзакупівель ProZorro, яка працює в пілотному режимі з лютого 2015 для допорогових закупівель і вже зекономила понад 500 млн гривень, буде виведена на загальнонаціональний рівень. За підрахунками Мінекономрозвитку, щорічна економія бюджетних коштів може сягнути 50 млрд грн.
Закон закріплює нові правила і процедури роботи в електронній системі державних закупівель: новий порядок обміну електронними документами, публічний доступ до інформації про тендер, процедура оскарження результатів торгів та багато іншого.Після підписання Закону “Про публічні закупівлі” на його основі будуть розроблені підзаконні акти: постанови та розпорядження Кабміну, які регламентують, наприклад, вимоги до майданчиків та учасників торгів, деталізують процедури тощо. Повний перехід на електронну систему держзакупівель відбудеться протягом 2016 року.

Детальніше тут
 

2. У 2016 РОЦІ ПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ ВІДБУДУТЬСЯ ЛИШЕ РАЗ

Мінекономрозвитку затвердило план комплексних перевірок підприємств на 2016 рік, який зобов’язує органи державного контролю перевіряти українських бізнесменів тільки раз на рік та одночасно, а не по черзі, як це було раніше.
До Плану перевірок увійшли понад 13 тисяч компаній різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику. Всі вони вже сьогодні можуть дізнатися про те, коли і хто саме прийде до них з перевіркою. Суттєва перевага полягає ще й у тому, що планова перевірка не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.

Подивіться тут, коли прийдуть перевіряти вас.

Детальніше тут.

 

3. ТОП-100 ДЕРЖПІДПРИЄМСТВ СКОРОТИЛИ СВІЙ ЧИСТИЙ ЗБИТОК - ДАНІ ЗА 6 МІСЯЦІВ 2015

За 6 місяців 2015 року сукупний чистий дохід держкомпаній зі списку ТОП-100 зріс на 37,4% до 159,8 млрд грн, а розмір сукупного чистого збитку скоротився до 5,8 млрд грн з 45,4 млрд грн за аналогічний період минулого року, переважно завдяки кращим фінансовим результатам НАК "Нафтогаз України". Компанія знизила рівень збитковості в 7 разів до 4,5 млрд грн, у тому числі, завдяки збільшенню тарифів для населення і промисловості, яке відбулось у рамках переходу до ринкових цін на природний газ. Показники чистого доходу та прибутку зросли в усіх галузях, окрім вуглевидобування та машинобудування. 
 
Повний звіт можна переглянути та завантажити тут
 
Детальніше тут.
 

4. ВЕРХОВНА РАДА ДОЗВОЛИЛА УРЯДУ ВВОДИТИ САНКЦІЇ У ВІДПОВІДЬ НА ДІЇ РФ

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які надають Уряду право вживати заходів у відповідь на дії держави-агресора. Вони полягають у можливості обмеження імпорту і піднятті ставок ввізного мита на товари походженням з держави-агресора Таким чином, Кабінет Міністрів України оперативно реагуватиме на будь-які дії, що завдаватимуть шкоду або створюватимуть загрозу інтересам національної економічної безпеки або законним інтересам українських виробників.

Детальніше тут.

5. УРЯД ЗАТВЕРДИВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО СПРОЩЕННЯ 20 ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ
 

Уряд схвалив розроблений Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) законопроект, що пропонує спростити 20 зайвих дозвільних документів: 10 дозволів просто скасувати та ще 10 перевести на декларативний принцип. Прийняття законопроекту заощадить українському бізнесу майже 200 тисяч робочих днів на рік, які досі витрачались на очікування документів. Крім того, підприємствам не доведеться платити 28 млн грн офіційних платежів за дозволи та ліцензії, плюс майже 200 млн грн "неофіційних" платежів, точніше, корупційної складової.

У великому форматі читайте та завантажуйте тут.

Детальніше тут.
 

Просмотров: 158


Комментарии

Имя:

code Код:

right