Вольногорск

информационный


left

icon user Михаил 27 июль 2015

icon comment 0 Комментариев

СБУ попередила низку терактів на Донеччині та заблокувала канал фінансування терористів «ДНР»

Щоденно Служба безпеки України інформує громадськість про результати гучних спецоперацій, метою яких є запобігання терористичній діяльності як на Сході країни, так і в інших регіонах держави.

Останніми здобутками оперативників СБУ «на передовій» тільки протягом одного дня, 25 липня, стали виявлення схованки з вибухівкою, блокування каналу фінансування терористів та постачання зброї на окуповані агресором території.

Зокрема, як інформує прес-центр СБУ, у місті Добропілля на Донеччині в помешканні бойовика одного з незаконних збройних формувань т.зв. «ДНР» співробітники СБУ виявили схованку з п’ятьма кілограмами вибухівки - пластиду. У схованці також виявлено 10 електродетонаторів та 7 мобільних терміналів для виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Крім того, під час обшуку було вилучено РПГ 26, автомат Калашнікова з набоями до нього та іншу зброю. У бойовика зберігалося декілька комплектів військової форми з символікою «ДНР», радіостанції, комплекти автомобільних номерних знаків, у тому числі й з спеціальними міліцейськими номерами. Усе це «знаряддя терору» планувалось використати для терактів на мирних територіях Донбасу.

У той же день, 25 липня, співробітники СБУ викрили та блокували діяльність групи осіб, які створили схему фінансування терористичної організації «ДНР». «Фінансисти» терористів ще у 2014 році брали участь у створенні т.зв. «республиканского банка», «министерства доходов и сборов» та «министерства финансов» «ДНР». Ці структури терористів здійснюють збір «податків» з місцевих підприємців, частина коштів з яких йде на фінансування незаконних збройних формувань.

Один з учасників угруповання 30-річний мешканець міста Торез передавав зібрані «податки» до т.зв. бюджетного фонду «ДНР». Співробітники спецслужби встановили, що ватажки терористів «віддячили» йому, зокрема, монопольним правом на видобуток вугілля та інших корисних копалин на тимчасово окупованих територіях. Для забезпечення незаконних збройних формувань «ДНР» готівкою він розробив нову фінансову схему за участю кількох маріупольських фірм. Підприємства паралельно з легальною діяльністю займалися формуванням та організацією відправленням вантажів з товарами на тимчасово контрольовані терористами території.

Кошти, які акумулювалися на рахунках цих фірм, за фіктивними договорами перераховувалися російським компаніям, зареєстрованим у Ростові-на-Дону. На території Росії гроші переводилися у готівку та переправлялися через неконтрольовані Україною ділянки кордону терористам до т.зв. «республиканского банка ДНР» під виглядом «благодійної допомоги та податків». Під час обшуків у приміщеннях підприємців співробітники спецслужби вилучили кошти у національній та іноземній валюті еквівалентом майже 2 мільйони гривень, 20 печаток юридичних фірм, які незареєстровані за адресами проведення обшуків.

Також спецпідрозділами СБУ продовжується робота по викриттю і затриманню безпосередньо найманців, які брали участь у бойових діях на боці т.зв. «ДНР». Двох терористів т.зв. «ДНР», які брали участь у бойових діях проти українських військових під Дебальцевим та у Донецькому аеропорту, було затримано спецслужбою у м.Костянтинівка. Бойовики на прізвиська «Скорпіон» та «Кравець» ще минулого року добровільно вступили до «першої слов’янської бригади» незаконного збройного формування «Армія Новоросії» та зі зброєю в руках воювали на боці терористів у складі т.зв. «Козачого союзу «Область війська донського». Співробітники СБУ затримали бойовиків, коли ті повернулися додому у м.Костянтинівку на «побувку».

Резонансні викриття та затримання злочинців-терористів, боротьба з корупцією та контрабандою, - це, насамперед, результат якісного переформатування української спецслужби,  докорінно нові підходи до виконання бойових завдань у сучасних реаліях, принципова і безкомпромісна позиція нового керівництва СБУ. Варто нагадати, що в умовах збройного конфлікту на Сході країни та тотальної боротьби з корупцією надзвичайно важливим для Служби безпеки України є розуміння і підтримка суспільства загалом і кожного українця зокрема. 

Просмотров: 481


Комментарии

Имя:

code Код:

right