Вольногорск

информационный


left

icon user Михаил 06 май 2014

icon comment 0 Комментариев

ПЕРЕМОГА

Друга Світова та Велика Вітчизняна Війни… Так, склалося, що саме 9 травня щороку традиційно у колишньому Радянському Союзі відзначався День Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками Це одна з найбільш величних і водночас суперечливих дат в історії народів колишніх радянських республік і багатьох країн Європи.

Дана війна назавжди залишиться надзвичайно трагічною сторінкою в історії нашої країни. За офіційною статистикою самі лише військові втрати України становлять 7 млн. чоловік. А скільки поховано в 28 тисячах братських могил і багатьох тисячах невідомих, безіменних на її території – вже не дізнається ніхто. Війна забрала понад 3,9 млн. мирних жителів країни, а 2,4 млн. молодих працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини, більшість з яких так і не повернулося додому. На руїни перетворилися 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл. Зруйновано близько 16 тис. промислових підприємств, понад 30 тис. колгоспів та радгоспів. Загальна сума збитків, заподіяних населенню й народному господарству республіки була оцінена у майже 1,2 трлн. карбованців. Пам'ять про ці жертви і про подвиг народу зобов'язує нас усвідомити: якби не було спільної Перемоги над фашизмом, післявоєнних поколінь не існувало би. Не було б не лише України як суверенної держави, а й української нації, оскільки за планом            «Барбаросса» 80 % населення західних областей України підлягали знищенню, а решта 20% мали стати рабами.

Від Дня Перемоги нас відділяє 69 років. З кожним роком залишається все менше ветеранів війни, ветеранів тилу, дітей війни, які її пережили та знають про ці страшні події не підручників історії, книг, фільмів та чуток. Для цих людей ця війна можливо являється ключовою подією життя.  Як свідчить народне прислів’я - без минулого немає майбутнього. Безумовно всім наступним поколінням необхідно знати реальну ситуацію тих подій та безумовно пам’ятати про це.

На даний час ситуація у деяких регіонах нашої країни залишається нестабільною. Діяльність політичної еліти держави (вина про дану ситуацію лежить на кожному з них) призвела до критичної ситуації. Нажаль певними політичними структурами та громадськими об’єднаннями використовуються розбіжності у поглядах українців на події середини ХХ сторіччя для підняття власного політичного рейтингу, вирішення різноманітних вузькопартійних та «кланових» питань тощо, у тому числі, нажаль, спекулюється питання  перемоги над німецько-фашистськими загарбниками та участі українців з різних таборів – «радянського» та «націоналістичного» у боротьбі з фашизмом.

Штучне використання вказаної проблематики може спровокувати виникнення силових протистоянь, під час проведення святкових заходів 9-го травня (до речі ст.ст. 293 та 294 КК України «Групове порушення громадського порядку» та «Масові заворушення» відповідно) між представниками різнополярних політичних поглядів, негативно позначитися на міжнародному іміджі нашої держави та може використатися для подання неправдивої інформації у засобах масової інформації, що надасть черговий поштовх до  негативного ставлення до подій в Україні з боку міжнародної спільноти.   

Наостанок політикам і маргіналам слід вказати, що зазначена війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за мирне майбутнє.

Просмотров: 634


Комментарии

Имя:

code Код:

right